کد خبر: 612282
تاریخ انتشار :

در گفتگو با نامه نیوز مطرح شد؛

حسن بیادی:از ترس شکست برابر هم‌جناحی‌های خودی در حال خودکشی سیاسی‌اند/ جامعه روحانیت را تخریب و تهدید می‌کنند چون صادق است و اکثریت اصولگراها قبولش دارند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز : اصولگرایان خیلی برای انتخابات ریاست جمهوری شور و اشتیاق دارند اما مشکل اصلی مکانیزم حداقلی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب است که بدون توجه به نظرات و دیدگاهای اکثریت گروه های اصولگرا، می خواهد همچون انتخابات مجلس، کارزار رقابت 1400 را نیز مدیریت کند و به طبع نتیجه ای در خور خواسته های خودش را رقم بزند. اکثریت اصولگرایان وقتی دیدند شورای ائتلاف گوش شنوایی ندارند دور هم جمع شدند و مکانیزمی تحت عنوان شورای وحدت را ساماندهی کردند، همچنین از جامعه روحانیت خواستند تا چتری برای این گردهمایی حداکثری شود. این اتفاق به مذاق شورای ائتلاف خوش نیامد و روز گذشته حدادعادل به مکانیزم شورای وحدت تاخت و رویکرد آن را پدرسالارانه خواند. این موضعگیری حداد عادل واکنش هایی را در پی داشت.

حسن بیادی در گفتگو با خبرنگار نامه نیوز درباره آثار منفی تفرقه نیروهای انقلاب و اصولگرا برای انتخابات 1400 گفت: امام هادى عليه السلام می فرمایند "اَلْمِراءُ يُفْسِدُ الصَّداقَةَالْقَديمةَ وَ يُحِلُّ الْعُقْدَةَ الْوَثيقَةَ وَ اَقَلُّ مافيهِ اَنْتَـكونَ فيهِ الْمُغالَبَةُ وَ الْمُغالَبَةُ أمْتَنُ اَسْبابِ الْقَطيعَةِ" ؛«بگو مگو، دوستى طولانى را از بين مى بَرد و رابطه محكم را به جدايى مى كشاند وكمترين اثر بگو مگو اين است كه هر كدام از دو طرف، مى خواهد بر ديگرى پيروز و یا غالب شود و همين فکر پيروز شدن، مهم ترين عامل قطع رابطه است».
وی ادامه داد: در این دنیای وانفسا و شرایط بد اقتصادی مردم و گرفتاری پیچیده آنان، هر زمان چشمان خود را باز می کنیم بعضی از دوستان کم لطف خود را می بینیم که هر روز به مجادله و محاکمه یکدیگر می پردازند. اگر این روند ادامه پیدا کند، دیگر چیزی از انقلاب باقی نمی ماند و شم نکنیم که حتما از اهداف عالیه نظام اسلامی روز به زوز دورتر خواهیم شد و کشورمان رنگ آرامش و ثبات را دیگر نخواهد دید؛ چرا چشمانمان را فروبسته و نظاره‌گر گسترش ناامیدی در بین مردم بی گناه هستیم ، با این روند بی شک و تردید همه ما مجازات سنگینی را در دنیا و آخرت به زودی متحمل خواهیم شد.
دبیرکل جمعیت آبادگران جوان درباره انتقاد برخی سیاسیون به فعالیت شورای وحدت برای نقش آفرینی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 یادآور شد: عليرغم فرهيخته بودن اكثر اعضاء شوراي وحدت و شوراي ائتلاف متاسفانه شاهد بخودکامگی‌ و خودسری در بین بعضی از گروه و افراد منتصب به جامعه بزرگ اصولگرایی هستیم آنچنانکه از ترس عدم پیروزی خود، نه در مقابل جناح مخالف بلکه از ترس شکست در برابر رفقا و هم جناحیهای خودشان در حال خودکشی سیاسی هستند.
وی با بیان اینکه اکثریت قریب به اتفاق اصولگرایان جامعه روحانیت را قبول دارند، ادامه داد: جدیدا مشاهده می‌شود بعضی از افراد خواسته یا ناخواسته بهترین سرمایه صادق و شناسنامه‌دار اصولگرایان یعنی "جامعه روحانیت مبارز" را به جرم محوریت آنان محکوم و تخریب و نیز به انحاء مختلف دوستانشان را مخصوصا در استانها تهدید می‌کنند. در حالیکه این شورا متشکل از بیش از پنجاه حزب و گروه مستقل سیاسی و اجتماعی با حضور شخصیتها و انديشمندان حقیقی و حقوقی می باشند.
این عضو شورای وحدت درباره پدرسالار خواندن جامعه روحانیت مبارز از سوی تخریب کنندگان شورای وحدت اظهار کرد: بعضی از حرفها و حرکتهای نسنجیده این دوستان ناشکر و نامهربان، انسان را به یاد آیه شریفه «كَلاَّ إِنَّ الْإِنْسانَ لَيَطْغى‏ أَنْ رَآهُ اسْتَغْنى‏» می اندازد. البته عشق به تصاحب صندلیهای ریاست و کسب قدرت ، نتیجه‌ای بهتر از این را در بر نخواهد داشت.
وی درباره دلیل سکوت شورای وحدت در برابر تخریب‌ها، افزود: اگر بخواهیم در امان باشیم باید به توصیه بزرگانمان در علم احکام و اخلاق عمل کنیم و گاهی برای رهاشدن از درد تفرقه و حفظ وحدت "باید بخشید و گذشت و چشم فرو بست". رسول معظم و پیامبر مهربانیها و اسوه کرامات اخلاقی فرمود "بنی‌الاسلام علی کلمتیتن، کلمةالتوحید و توحیدالکلمة" و نیز گاهی هم باید سر در چاه فرو برد و زار زار از این "جهل خاموش" گریست.
دبیرکل آبادگران جوان اظهار کرد: هرچند بخشیدن کسانی که از آنها دائماً زخم و طعنه خورده‌ایم از سخت ترین کارهای یک انسان با تفکر سیاسی و اجتماعی است اما چه کنیم که در این امر باید پیرو مولا و مقتدایمان حضرت امام علی(ع)، مستدام و صبور باشیم بنابراین علیرغم همه مشکلات موجود و این اوضاع آشفته نباید توقف و ایستایی داشته باشیم چرا که ناامیدی در مسیر تعالی نظام و کوتاهی در حفظ دستاوردهای انقلاب به هرشكل حرام است فلذا ضرورت دارد که با همکاری ، همدلی و هماهنگی یکدیگر به منظور تحقق فرمایشات و مطالبه همیشگی مقام معظم رهبری مبنی بر برگزاری انتخاباتی پرشور با "حضور و مشارکت حداکثری" تلاش کنیم و به یاری خدا جهت محقق شدن اهداف عالیه نظام این راه پر فراز و نشیب را با تمام سختی‌هایش محکم و انقلابی و مومنانه ادامه دهيم و در برابر ناملایمات و نامهربانی‌ها استقامت نماييم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما