کد خبر: 612402
تاریخ انتشار :

۶ سال حبس در انتظار شهرداری صدرا به جرم فساد اخلاقی! + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس در این باره با بیان اینکه سایر متهمین این پرونده پیش از این در مرحله بدوی در شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شیراز به مجازات‌های متعدد و حبس‌های طولانی مدت محکوم شده بودند، اظهار داشت: پس از تجدید نظر خواهی متهمین پرونده در شعبه 13 دادگاه تجدید نظر استان فارس پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت و دادنامه بدوی با اصلاحاتی مورد تأیید قرار گرفت.

موسوی همچنین با اشاره به اینکه جرائم صورت گرفته در شهرداری صدرا در قالب دو پرونده در دادگستری شیراز مورد رسیدگی قرار گرفته گفت: در یکی از پرونده‌ها موضوع رشا و ارتشا و فسادهای مالی مطرح بود که این پرونده پس از رسیدگی اولیه با اعتراض متهمین هم اکنون در دادگاه تجدید نظر در جریان رسیدگی است.

وی درباره پرونده دیگر این مسئول سابق که منتهی به صدور رأی قطعی شده است نیز اظهار داشت: در این پرونده که جرائمی از جمله فراهم کردن موجبات فساد مطرح است، وی و سه متهم دیگر مطرح در پرونده به حبس محکوم شدند.

این مقام ارشد قضایی استان فارس با اشاره به اینکه متهم ردیف اول در این پرونده به 6 سال حبس تعزیری محکوم شده است از محکومیت متهم ردیف دوم این پرونده به دو مجازات 4 سال حبس به لحاظ فراهم کردن موجبات فساد و همچنین 14 ماه حبس تعزیری به لحاظ تهیه فیلم و تصاویر مستهجن به منظور فساد خبر داد.

رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: متهم ردیف سوم پرونده به 2 سال و 6 ماه حبس تعزیری و متهم ردیف چهارم نیز به 14 ماه حبس تعزیری در بخشی از پرونده و 2 سال و یک روز حبس تعزیری دیگر در خصوص جرائم مطرح در این پرونده محکوم شده است.

این مقام ارشد قضایی استان فارس با تأکید بر اینکه موضوع رسیدگی به مفاسد با جدیت ویژه ای در دادگستری فارس در دستور کار قرار دارد گفت: در برخورد جدی با فساد هیچ گونه محدودیتی نخواهیم داشت و هیچ مفسدی از برخورد قاطع قضایی مصون نخواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما