کد خبر: 612420
تاریخ انتشار :

پیش‌بینی جالب روسیه درباره آینده برجام + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، «آناتولی آنتونوف» در پستی در فضای مجازی یوتیوب گفت: من روی همکاری عملی در یکسری از عرصه ها از جمله توافق هسته ای ایران حساب می کنم.

وی با بیان اینکه بایدن اعلام کرد که قصد بازگشت به آن را دارد تصریح کرد: اما هنوز بطور مشخص نمی توان گفت که این فرایند چگونه عملی خواهد شد.

به گزارش رسانه روسی تاس و اسپوتنیک آنتونوف گفت: «نکته مهم آن است که این تعامل چند جانبه است و ما برای آن آماده هستیم. من امیدوارم که در آینده نزدیک شاهد پیشرفت در این جهت باشیم».

اخیرا آمریکا با پس گرفتن نامه دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا به شورای امنیت برای بازگردان تحریم های جهانی علیه ایران و نیز اعلام آمادگی برای شرکت در نشست گروه ۱+۵ و ایران درباره برجام ، اولین سیگنال برجامی را به ایران مخابره کرد.

هشتم ماه مه سال 2018 ، دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال آن تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند. آمریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند.

آنتونوف: برای تماس با آمریکا درخواست هایی ارسال کرده ایم

سفیر روسیه در واشنگتن همچنین گفت: طرف روسی پیشتر درخواست هایی را برای سازماندهی اولین تماس ها به دولت جدید کاخ سفید ارسال کرده است.

«آناتولی آنتونوف» در آنتن زنده کانال یوتیوب تصریح کرد که روی «همکاری عملی» با واشنگتن در تعدادی از موضوعات حساب باز کرده است.

وی در خصوص مناسبات فدراسیون روسیه و ایالات متحده اظهار داشت:«من می بینم که فشار بر ما، آن هم فشار حداکثری به ویژه در بحث حقوق بشر ادامه دارد و احتمالا، در بحث آزادی دین، دوباره ما را به گناهانی که شما از آن ها مطلع هستید متهم خواهند کرد.

سفیر روسیه: با واکسن آمریکایی واکسینه شدم

آنتونوف، سفیر روسیه در واشنگتن نیز گفت که یک هفته پیش با واکسن شرکت آمریکایی مدرنا علیه ویروس کرونا واکسینه شد.

این دیپلمات تاکید کرد که روسیه مسئله واکسن را سیاسی نمی کند.

وی در کانال یوتیوب گفت: «اگر کشوری واکسن خوبی داشته باشد، شما باید از آن استفاده کنید. چون سیاسی شدن و مرزبندی به ایمنی شهروندان کشورها آسیب می رساند.»

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما