کد خبر: 612539
تاریخ انتشار :

در گفتگو با نامه نیوز مطرح شد؛

کریمی اصفهانی: تماس‌های متعددی برای کاندیداتوری با رئیسی گرفته شده/ رئیسی حاضر است به وحدت اصولگرایان کمک کند اما نه به عنوان نامزد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز : اصولگرایان برای موفقیت در انتخابات ریاست جمهوری برنامه ها دارند اما با دو چالش جدی مواجه هستند نخست تعدد کاندیدا و دوم اختلاف نظر. به نظر می رسد تنها اتفاقی که می تواند حلال این دو چالش باشد، کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی است.

احمد کریمی اصفهانی در گفتگو با نامه نیوز درباره انتقادهای صورت گرفته به شورای وحدت گفت: ایجاد التهاب در جامعه با اشکال تراشی کار خیلی بدی است. متأسفانه این مسئله فقط بین دو اردوگاه اصولگرایان و اصلاح طلبان نیست. الان درون هر دو جناح نوعی اشکال تراشی و مشکلاتی را به وجود می آورند، نتیجه آن خواهد شد که رغبت و انگیزه مردم برای مشارکت در انتخابات کم می شود.

وی رعایت مسائل انقلاب و نظام را یک تکلیف شرعی خواند و افزود: اگر خلاف این عمل شود خیانت آشکار به نظام و انقلاب خواهد بود، چراکه خواست دشمن است. دشمن می خواهد مردم حضور فعال و حداکثری پای صندوق های رأی نداشته باشند بنابراین نباید کاری کرد که به اصل انتخابات لطمه بخورد.

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری خوادخواهی و سهم خواهی را بزرگترین چالش امروز اصولگرایان خواند و یادآور شد: این دو خصیصه باعث می شود که هر کسی در داخل جناح به خود اجازه می دهد تا به گروه دیگر حمله کند. این رویکرد شایسته نام و شأن اصولگرایی نیست.

وی ادامه داد: این روزها حرکاتی را از شورای ائتلاف می بینیم که انتظار نداریم. آنها باید شئونات را حفظ کنند چون بعضی مطالب را می گویند که شایسته نیست. نکته دیگر آنکه هنوز ما به بررسی مصداق نرسیدیم اگر فردا وارد این مرحله شویم و هر کسی نسبت به مصداق ها بخواهد اتهام وارد کند، یک دلزدگی ایجاد می شود بنابراین باید از این نوع مسائل پرهیز کرد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره تأثیر کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی بر رفع اختلافات میان اصوگرایان بیان کرد: 50 رصد وحدت خود آقای رئیسی است که اکثر گروه های اصولگرا درباره کاندیداتوری او رضایت دارند ولی 50 درصد دیگر آن است که طرف مقابل آمادگی برای این کار را داشته باشد. بعضی مواقع یک شخصیت سیاسی تصمیمی برای ورود به عرصه ندارد اما ما اصرار می کنیم تا به هدف مان برسیم.

کریمی اصفهانی درباره دیدگاه سیدابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: بحث های متعدد شده و تماس های مختلف گرفته شده است، ایشان با این بخش قضیه که بیایند و وحدت اصولگرایان را پیوند بزند مشکلی ندارد اما اینکه به عنوان مصداق بیایند تا {کاندیداتوری ایشان} ابزار وحدت شود تاکنون چنین چیزی را پذیرا نبودند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما