کد خبر: 612846
تاریخ انتشار :

واعظی: فشار حداکثری شکست خورده است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمود واعظی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: در سفرهای استانی همواره برای بنده یکی بهترین و مغتنم‌ترین فرصت‌ها گفت‌وگو با نمایندگان بخش خصوصی است. در همین راستا دیشب در استان اصفهان در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و تجلیل از صادرکنندگان نمونه این استان شرکت کردم و پای صحبت‌های جمعی از فعالان اقتصادی بخش خصوصی، تولیدکنندگان و صادرکنندگان نشستم.

وی افزود: آنها به بیان دیدگاه‌ها و طرح مشکلات خود پرداخته و خواستار کمک دولت برای حل این مشکلات و حمایت از بخش خصوصی فعال در حوزه اقتصادی شدند. بنده نیز تاکید کردم که این مساله یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت تدبیر و امید است.

واعظی اظهار داشت: کشور در سه سال گذشته با شرایط سختی روبه رو بوده است و جنگ اقتصادی دشمن و همچنین شیوع ویروس کرونا در یک سال اخیر، فعالیت‌های اقتصادی و تولید در کشور را دچار مشکلات زیادی کرد اما بخش خصوصی و تولیدگران کشور با تلاش های خود کمک کردند که کشور از این شرایط سخت عبور کند.

رییس دفتر رییس جمهوری خاطر نشان کرد: اصفهان با برخورداری از نیروهای متخصص و کارآمد و ظرفیت‌های فراوان در حوزه‌های صنعتی و معدنی، نقش مهمی در تامین نیازهای کشور ایفا کرده است، دولت هم تلاش خود را برای حل مشکلات تولیدکنندگان و رفع موانع تولید انجام داده و خواهد داد.

واعظی تاکید کرد: در ادامه بر اهمیت نقش صادرات در مبارزه علیه جنگ اقتصادی دشمن و تقویت سیاست اقتصاد بدون نفت، تاکید کردم و گفتم در شرایطی که در سال های اخیر به دلیل تحریم های ظالمانه درآمد حاصل از فروش نفت به شکل قابل توجهی کاهش یافته است، صادرکنندگان با صادرات تولیدات غیر نفتی کشور نقش مهمی در تامین ارز مورد نیاز برای تهیه کالاهای اساسی و همچنین مواد اولیه تولید در کشور ایفا کردند که جای قدردانی دارد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه بعد از سه سال فشار تحریم ها و جنگ اقتصادی بی سابقه دشمنان علیه ملت ایران، با رهنمودهای مقام معظم رهبری، تلاش و تدبیر مسئولان نظام و مقاومت ملت، امروز تحریم کنندگان ایران اذعان می کنند که فشار حداکثری شکست خورده است و باید همه خودمان را برای نقش‌آفرینی مؤثر در فضای جدید آماده کنیم.

منبع: ایلنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما