کد خبر: 612863
تاریخ انتشار :

حمله به کنگره هنگام سخنرانی بایدن؟!

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، "یوگاناندا پیتمن"، سرپرست پلیس کنگره آمریکا برای نخستین بار در جلسه استماع کنگره و به منظور روشن ساختن ناکارآمدی امنیتی که به حمله هواداران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا به کنگره در ششم ژانویه منجر شد، حاضر شد. این جلسه در مقابل هیاتی از مجلس نمایندگان آمریکا مسئول بررسی بودجه‌های پلیس کنگره برگزار شد.

پیتمن که در زمان حمله مسئول پلیس کنگره نبود، به این مساله اشاره کرد که تهدید‌هایی از سوی گروه‌هایی که در یورش ششم ژانویه دست داشتند، وجود دارد و آن‌ها به دنبال حمله و منفجر کردن کنگره در زمانی هستند که جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در جلسه مشترک کنگره سخنرانی دارد.

پیتمن به قانونگذاران گفت: می‌دانیم که اعضای این گروه‌های شبه نظامی که در یورش ششم ژانویه دست داشتند تمایلشان را برای اینکه بخواهند بار دیگر به کنگره حمله و آن را منفجر کنند و تا جایی که می‌توانند در جریان سخنرانی بایدن، آدم بکشند، اعلام کرده‌اند.

تاریخ سخنرانی بایدن هنوز مشخص نیست.

وی ادامه داد: بر اساس داده‌ها و اطلاعات، ما فکر می‌کنیم که بهتر است پلیس کنگره موضع قوی امنیتی خود را تا زمان رسیدگی ما به اوضاع موجود حفظ کند.

پیتمن همچنین تاکید کرد، افرادی که در یورش ششم ژانویه کنگره دست داشتند نه تنها تمایل داشتند تا به اعضای کنگره و افسران حمله کنند بلکه می‌خواستند پیامی نمادین را به ملت بدهند مبنی بر اینکه چه کسی مسئول آن روند قانونی است.

اظهارات پیتمن پس از آن مطرح شد که وی خواستار اقدامات امنیتی مداوم در ساختمان کنگره و حصارکشی در نزدیک زمین‌ها و استقرار گارد ملی شده است.

اگرچه تاریخ سخنرانی بایدن در جلسه مشترک کنگره هنوز مشخص نشده، اما انتظار می‌رود پس از تصویب بسته کمک به کرونا از سوی کنگره باشد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما