کد خبر: 612884
تاریخ انتشار :

انصارالله: اگر بایدن خواهان صلح است، کارشناسانش را از مارب بیرون ببرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، به نقل از شبکه خبری المسیره، محمد علی الحوثی روز جمعه در جریان راهپیمایی که امروز در صنعا پایتخت یمن با شعار «محاصره ائتلاف متجاور آمریکایی، ملت یمن را کشتار می کند» گفت: عربستان باید از خود، در مرزهایش دفاع کند نه در مارب یمن. وی همچنین به اظهارات رئیس جمهوری جدید آمریکا برای توقف جنگ یمن اشاره کرد و افزود: اگر بایدن در عمل خواهان صلح است، باید کارشناسانش را که نبرد مارب را فرماندهی می کنند از آنجا بیرون ببرد و انگلیس نیز تجهیز هواپیماهایی که شهروندان یمنی در مارب و دیگر جبهه ها را هدف قرار می دهند، متوقف کند.

الحوثی گفت: ملت یمن از آغاز حملات متجاوزان تغییر نکرده و همچنان صبور و استوار مانده و این پاسخ به کسانی است که روی پایان یافتن صبر ملت ما شرط بندی کرده اند.

عضو شورای عالی سیاسی یمن همچنین با انتقاد از نقش شورای امنیت سازمان ملل طی ۶ سال تجاوز ائتلاف سعودی به یمن از جمله درگیری های استان مارب گفت: مارب هرگز جبهه آرامی نبوده و شورای امنیت برای همیشه در قبال تجاوز سکوت کرد، این شورا از آغاز تجاوز کجا بود که امروز بیدار شده و خواستار توقف جنگ است.

وی با بیان اینکه کشورهای متجاوز مسئول قحطی هستند که «مارک لوکوک» هماهنگ کننده کمک های فوری سازمان ملل اخیرا به آن اشاره کرده، افزود: این فرد نیز خودش مسئول محاصره یمن و بحران فرآورده ای نفتی است.

وی گفت: نماینده آمریکا در امور یمن نیز حامل طرح صلح نیست.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما