کد خبر: 613372
تاریخ انتشار :

طرح ترور معاون رئیس جمهوری افغانستان خنثی شد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امرالله صالح امروز (چهارشنبه) در صفحه فیسبوک خود نوشت: اداره امنیت ملی افرادی را بازداشت کرده است که آنها شانزده مکان را برای بمب گذاری در مسیر تردد وی زیر نظر داشته و شناسایی کرده اند.

افراد بازداشت شده همچنین اعتراف کرده اند که مسیر رفت و آمد محمدسرور دانش معاون دوم رئیس جمهوری و محمدکریم خلیلی رهبر حزب وحدت و معاون سابق ریاست جمهوری را نیز زیر نظر داشته اند.

صالح افزود: افرادی که در شهریور ماه گذشته نیز در مسیر بمب گذاری کرده بودند، هرچند مسئولیت آن را طالبان برعهده نگرفتند اما افراد بازداشت شده توسط امنیت ملی نشان می دهد که همه طالبانی اند که با لشکر طیبه که اکنون نام اش جیش محمد است از نزدیک کار می کنند و تبانی دارند.

به گفته صالح، تلاش امنیت ملی برای دستگیری سردسته این گروه به نام قاری سعید در استان شرقی کنر هنوز به نتیجه نرسیده است.

به گزارش ایرنا، رورهای هدفمند طی ماه های اخیر در افغانستان بشدت افزایش یافته که نگرانی جامعه جهانی، سازمان ملل متحد و مقامات افغان را نیز بر انگیخته است. سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز این ترورها بارها را محکوم کرده است.

صبح امروز نیز فیض محمد فایض رئیس سابق شورای علمای قندوز در شمال افغانستان در کابل توسط افراد مسلح ناشناس ترور شد و تاکنون مسئولیت این ترور را گروه و یا فردی برعهده نگرفته است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما