کد خبر: 613396
تاریخ انتشار :

پنتاگون: فشار حداکثری، ایران را جسورتر کرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش ایرنا، جان کربی روز چهارشنبه در نشست خبری روزانه خود این مطلب را در واکنش به حمله بامداد چهارشنبه به پایگاه آمریکایی عین الاسد مطرح کرد و افزود سیاست‌های دولت پیشین آمریکا یکی از عوامل وضعیت فعلی است که راه را بر گفت‌وگو و تعامل مستقیم میان ایران و آمریکا بست.
وی بر این نکته تاکید کرد که این حمله توسط شبه نظامیان شیعی انجام شده است و وقتی که خبرنگار پرسید آیا منظور ایران است، گفت: خیر، شبه نظامیان مورد حمایت شیعه.
سخنگوی پنتاگون همچنین اظهار کرد: ما می‌دانیم طیفی از حمایت تهران از این گروه‌ها وجود دارد اما این بار متفاوت است.
کربی، اعلام کرد تحقیق درباره حمله به پایگاه عین‎‌الاسد بر عهده مقامات عراقی است و در صورت مشخص شدن هویت مهاجمان، حق حمله متقابل برای آمریکا محفوظ و در زمان مناسب، انجام خواهد شد.
وی پاسخ به حمله را نظامی دانست و اظهار کرد: ما می‌توانیم تأیید کنیم که صبح امروز پایگاه هوایی در الاسد عراق مورد حمله راکتی قرار گرفت. نشانه‌های نخستین این است که تقریباً 10 موشک از نقاط مبدا شرق پایگاه شلیک شده است.
سخنگوی پنتاگون افزود: در حال حاضر هیچ گزارشی از آسیب دیدگی نیروهای ایالات متحده وجود ندارد و یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی هنگام پناه گرفتن، دچار آسیب قلبی شد و متأسفانه اندکی بعد درگذشت.
کربی ادامه داد: نیروهای امنیتی عراق در صحنه و در حال تحقیق هستند. در حال حاضر نمی‌توانیم مسئولیت را به کسی نسبت دهیم و تصویر کاملی از میزان خسارت نداریم. ما در صورت لزوم برای کمک به شرکای عراقی خود در هنگام تحقیق کنار آنها خواهیم بود.
وی اضافه کرد: سامانه های دفاعی ضد موشکی، توپخانه و خمپاره اندازهای عین الاسد در دفاع از نیروهای ما فعالیت داشت و لوید آستین وزیر دفاع توسط تیم خود مطلع شد و از نزدیک وضعیت را زیر نظر دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما