کد خبر: 613853
تاریخ انتشار :

اقتدار کامل ایران در ساخت جنگنده ها، پهپادها و مهمات هوشمند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

امیرسرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش، روز دوشنبه در مراسم تشییع پیکر خلبان شهید «بیرجند بیک‌محمدی» در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش، افزود: جمهوری اسلامی هرچه دارد از خونه پاک شهدا است و جوانان ما امروز به این شهدا نیاز دارند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: شهید بیک محمدی الگوی بسیار خوب برای جوانان کشور، رزمندگان، خلبانان و کارکنان جوان نیروی هوایی ارتش است که در دوران دفاع مقدس با سن کم رشادت‌های بسیاری آفریدند.

وی با بیان اینکه شهید بیک محمدی در دوران هشت سال دفاع مقدس از نظام، ‌آب و خاک کشور و مردم ایران اسلامی به مانند دیگر همرزمان خود دفاع کرد، اظهار داشت: او الگوی بسیار خوبی برای همه جوانان است و باید این راهی که شهدایی چون او آغاز کردند، به بهترین شکلی ادامه دهیم.

نصیرزاده درباره اقتدار نیروهای هوایی ارتش نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته تحریم بوده ولی در این مدت هر زمانی که ماموریتی به نیروی هوایی ارتش واگذار شده، به بهترین شکلی آن را انجام و اجرا کرده است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: در ساخت هواپیمای با سرنشین و بدون سرنشین و نیز مهمات هوشمند بطور جدی وارد شده‌ایم و در اقتدار کامل هستیم.

خلبان بیک محمدی این شهید دفاع مقدس با اتمام دوران آموزشی، به عنوان خلبان F۵ در پایگاه هوایی شکاری و در گردان‌های مختلف انجام وظیفه کرد. هواپیمای شهید خلبان بیک محمدی چند ماه پیش از پایان جنگ در ششم خرداد ۱۳۶۷ در حوالی کانال ماهی در منطقه شلمچه، مورد اصابت پدافند دشمن قرار گرفت و او مفقود الاثر ‌شد.

سرانجام پیکر پاک این شهید والامقام در اوایل ماه جاری توسط کمیته جستجوی مفقودین در عمق چهار متری کانال ماهی بعد از حدود ۳۲ سال تفحص شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما