کد خبر: 613960
تاریخ انتشار :

افشای تلاش‌ها برای انتقال تروریست‌های اردوگاه «الهول» سوریه به عراق

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«محمد کریم» نماینده عضو ائتلاف الفتح در پارلمان عراق از برخی تلاش‌ها برای انتقال تروریست‌های حاضر در اردوگاه «الهول» به عراق تحت عنوان «آواره» خبر داد.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: تلاش‌هایی وجود دارد که تروریست‌های اردوگاه الهول در سوریه به این بهانه که از آوارگان هستند به عراق انتقال داده شوند. اما حقیقت چیز دیگری است و شمار زیادی تروریست در این اردوگاه ساکن هستند.

این نماینده عراقی افزود: اردوگاه الهول شمار زیادی از بردگان داعش را در خود جای داده که از آنها طی عملیات‌های جنایتکارانه در عراق و سوریه بهره‌برداری شده است.

وی تصریح کرد: داعشی‌ها در این اردوگاه حضور دارند و تحت حمایت آمریکا در اردوگاه الهول مانده‌اند. ایالات متحده می‌خواهد با این تروریست‌ها، جهان را تهدید کند. اغلب کشورها با بازگشت تروریست‌های حاضر در این اردوگاه به وطنهایشان مخالفند.

اداره بزرگترین اردوگاه داعش در سوریه (الهول)، طی گزارشی که اوایل مهرماه گذشته منتشر شد، تایید کرد که در این اردوگاه نزدیک به ۴۰ هزار زن و کودک داعشی از ۵۳ کشور جهان به سر می‌برند.

این اردوگاه که در استان حسکه در شمال سوریه واقع شده، آوارگان و بستگان عناصر داعش را در خود جای داده، بزرگترین اردوگاه عناصر داعش در عراق و سوریه محسوب می‌شود و تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) وابسته به آمریکا قرار دارد.در درگیری‌های نیروهای کرد وابسته به آمریکا برای بازپس‌گیری آخرین منطقه تحت کنترل داعش، هزاران نفر از اعضای داعش از صحنه این درگیری فرار کردند عناصر دستگیر شده داعش به مراکز بازداشت انتقال یافتند اما خانواده‌های آنها به الهول منتقل شدند.

گزارش‌های موجود بیانگر وفاداری شدید بخشی از ساکنان این اردوگاه به ایدئولوژی داعش است و همین امر بازگرداندن این بستگان داعش را به کشورهای اصلیشان دشوار می‌سازد. زیرا افکار افراطی آنها، تهدید بالقوه‌ای برای کشورهای آنها به شمار می‌رود. به همین دلیل است که بسیاری از ناظران، پتانسیل موجود در این اردوگاه را برای احیای مجدد داعش مناسب توصیف می‌کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما