کد خبر: 614162
تاریخ انتشار :

بایدن:غلبه بر کرونا به وحدت ملی نیاز دارد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

جو بایدن شامگاه پنج‌شنبه در سخنرانی خود که به مناسبت سالروز تعطیلی فراگیر آمریکا به مناسب شیوع کرونا ارائه شد، افزود: اگر هشیار نمانیم و شرایط تغییر کند، ممکن است مجبور شویم محدودیت‌ها را دوباره برگردانیم تا به مسیر درست برگردیم. و لطفاً، ما نمی‌خواهیم دوباره این کار را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون، کل مرگ و میر ناشی از کرونا در آمریکا، ۵۲۷ هزار و ۷۲۶ نفر هستند، ادامه داد: این تعداد از کشته‌های جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم، جنگ ویتنام و ۱۱ سپتامبر بیشتر است.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به آثار مخرب کرونا، اضافه کرد: شما شغل خود را از دست داده اید. تجارت خود را تعطیل کردید. با تخلیه منزل، بی خانمانی، گرسنگی، از دست دادن کنترل و شاید بدتر از همه، از دست دادن امید مواجه شدید.

بایدن اظهار کرد: این ویروس ما را از هم دور کرده است. کارهایی که قبلاً انجام می دادیم و همیشه ما را شادمان می‌کرد، به کارهایی تبدیل شده‌اند که نمی‌توانستیم انجام دهیم و قلبمان را شکسته است. خیلی اوقات، ما در برابر یکدیگر قرار گرفته‌ایم.

وی گفت: ماسک، آسان‌ترین کاری که می‌توان برای نجات جان انسان‌ها انجام داد، گاهی اوقات ما را از هم جدا می‌کند. کشورها به جای کار با یکدیگر مقابل یکدیگر قرار گرفتند. جنایات نفرت‌انگیز شرورانه علیه آمریکایی‌های آسیایی‌تبار که مورد حمله، آزار و اذیت، سرزنش و کشته شدن قرار گرفته‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: در همین لحظه، بسیاری از آنها در خط مقدم این بیماری همه گیر قرار دارند و تلاش می‌کنند زندگی را نجات دهند، و هنوز هم مجبورند که برای ترس از زندگی خود فقط در خیابان های آمریکا قدم بزنند. این اشتباه است، غیر آمریکایی است و باید متوقف شود.

بایدن ادامه داد: برای همه شما که می‌پرسید چه موقع اوضاع به حالت عادی باز می گردد، واقعیت این است؛ تنها راه برای بازگشت زندگی و بازگشت اقتصاد، از بین بردن ویروس است. ۲ ماه پیش، این کشور تقریباً مقدار کافی واکسن برای واکسیناسیون کل یا نزدیک به همه مردم آمریکا نداشت اما به زودی خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: ما در حال کار با تولیدکنندگان واکسن فایزر، مادرنا و جانسون&جانسون برای تولید و خرید صدها میلیون دوز از این سه واکسن ایمن و موثر هستیم. و اکنون، با راهنمایی و کمک دولت من، جانسون و جانسون در حال کار با "مرک"، یک رقیب، برای سرعت بخشیدن و افزایش ظرفیت تولید واکسن جدید جانسون و جانسون است که یکبار تزریق می‌شود.

رئیس جمهوری آمریکا اظهار کرد: من برنامه خود را برای خرید ۱۰۰ میلیون دوز اضافی واکسن جانسون و جانسون اعلام کردم. این دو شرکت - رقبا - به نفع ملت گرد هم آمده‌اند و باید به خاطر آن مورد تحسین قرار گیرند. اکنون به دلیل تمام کارهایی که انجام داده ایم، تا پایان ماه مه، به اندازه کافی واکسن برای همه بزرگسالان در آمریکا خواهیم داشت که ماه‌ها از برنامه پیش است.

بایدن خاطرنشان کرد: واقعاً در مسیر دستیابی به این هدف ۱۰۰ میلیون تزریق در شصتمین روز مدیریتم هستیم. هیچ کشوری در دنیا این کار را انجام نداده است. من اعلام می کنم، همه ایالت‌ها، قبایل و سرزمین‌ها را راهنمایی می‌کنم تا همه بزرگسالان - افراد ۱۸ ساله و بالاتر - حداکثر تا ۱ ماه مه واجد شرایط واکسیناسیون باشند.

وی با اشاره به ویروس‌های جدید و جهش‌یافته یادآور شد: دانشمندان روشن کرده‌اند که با انتشار انواع جدید ویروس، ممکن است اوضاع دوباره بدتر شود. برای واکسیناسیون به همه احتیاج داریم. ما به همه نیاز داریم که مرتباً دست‌های خود را بشویند، از نظر اجتماعی فاصله داشته باشند و ماسک ها را طبق توصیه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها ادامه دهند.

رئیس جمهوری آمریکا با تاکید بر اینکه «اگر هر منبعی را در اختیار داشته باشیم، غلبه بر این ویروس و بازگشت به حالت طبیعی به وحدت ملی بستگی دارد»، گفت: وحدت ملی فقط چگونگی رأی دادن به سیاست‌ها و سیاستمداران در واشنگتن یا بلندگوترین صداها از طریق شبکه‌های خبری یا آنلاین نیست.

بایدن خاطرنشان کرد: وحدت همان کاری است که ما به عنوان هموطنان آمریکایی با هم انجام دهیم. اگر هشیار نمانیم و شرایط تغییر کند ، پس ممکن است مجبور شویم محدودیت‌ها را دوباره برگردانیم تا به مسیر درست برگردیم. و لطفاً، ما نمی‌خواهیم دوباره این کار را انجام دهیم.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما