کد خبر: 614186
تاریخ انتشار :

علم الهدی:جلوگیری از بارداری نافی تقوای عملی است/ حیوانی پیدا نمی‌کنید که فرزند خود را بکشد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان اینکه مانند هفته‌های گذشته کلام ما در خطبه اول رابطه با تقوای عملی در رابطه‌های خانوادگی است، اظهار کرد: سالروز مبعث پیامبر را تبریک عرض می‌کنم، کلام ما در خطبه اول به این نکته رسیده بود که نقطه منافی با تقوای عملی در زندگی خانوادگی، جلوگیری از بارداری است.

امام جمعه مشهد گفت: اینکه ما پیامبر (ص) را اشرف انبیا می‌خوانیم و معتقدیم از همه انبیا اشرف است، این یک تعریف احساسی و تعارف نیست بلکه این یک واقعیت قطعی است.

وی ادامه داد: جدای از فضایل والای پیامبر (ص)، چیزی که در واقعیت برای پیامبر (ص) فضیلت ایجاد کرده ایفای رسالت پبامبر است که هیچ پیامبری نداشته است، آن موفقیت را هیچ پیامبری نداشته چراکه پیامبر (ص) در میان مردمی مبعوث شد که زندگی آن‌ها با انسان قابل مقایسه نیست بلکه جاهلیتی که در در میان آن‌ها رواج داشته، حتی در زندگی بعضی حیوانات نبوده است.

علم الهدی افزود: شما حیوانی پیدا نمی‌کنید که فرزند خود را بکشد، اما جریان دخترکشی و فرزندکشی در میان اعراب وجود داشته و مرسوم بوده است.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما