کد خبر: 614556
تاریخ انتشار :

رئیس جمهور:هر جناح و هر فرد اگر یک ساعت پایان تحریم را به تاخیر بندازد، خیانت کار است/ اقلیتی که دنبال سنگ اندازی هستند در ماه شعبان توبه کنند/ در آستانه پیروزی قاطع در جنگ اقتصادی هستیم

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، مهمترین بخش اظهارات حسن روحانی به شرح زیر است: * در آستانه سال 1400 هستیم و ملت بزرگ ما در همه صحنه ها با ایستادگی پیروزی های درخشانی را بدست آورد. * امیدوارم سال آینده شاهد پیروزی های بزرگتری باشیم. * سال 99 سال سختی بود. * 61 هزار از مردم ما در این سال در برابر این ویروس جان خود را از دست دادند. * سال 1400 سال پیروزی مردم در جنگ اقتصادی است * همه کشورها در کرونا دچار مشکل شدند اما کشور ما در مبارزه با کووید 19 نمره خوبی گرفت. * می دانستیم کسی از خارج ما را یاری نخواهد کرد. * هم وام کرونایی دادیم هم امهال کردیم. * بیش از 120 هزار میلیارد تومان به صورت بلاعوض و یا وام در اختیار مردم قرار گرفت. * سه ماه اول امسال رشد اقتصادی مان منفی بود اما در نه ماه بعد مثبت شد. * حقوق ها سرجمع 40 درصد افزایش پیدا کرد. * در موضوع تحریم از سال 97 بحث دیگر بحث تحریم نبود و ما وارد یک جنگ اقتصادی شدیم و در این جنگ تنها بودیم.

* در این سه سال جنگ تحمیلی رشد اقتصادی ما مثبت بود و یکی از افتخارات ملت و تیم اقتصادی دولت است. * یک عده ای فقط نقطه ضعف ها را می بینند.

* در جنگ برابر دشمن همه ما باید متحد باشیم نه اینکه یک نقطه ضعف کوچکی پیدا کنیم و آن را بزرگ کنیم. * این دولت توانست یک آرزوی چهل ساله را به ثمر برساند و برای افراد کم مصرف آب برق و گاز مجانی مهیا کند. * سی شهریور 99 روز شکست آمریکا برای آن طرح اسنپ بک است که روز مهمی برای ما محسوب می شود. * امروز شرایط برای شکسته شدن تحریم از هر زمان دیگری آماده تر است.

* آمریکایی‌ها بارها اعلام کردند مسیر و دولت قبلی غلط بوده، شکست حداکثری منجر به شکست شده و اعلام کردند می‌خواهند به مسیر تعهد و برجام برگردند. * حرف ما برای کافی نیست و ما منتظر عمل آنها هستیم. * تاخیر در برداشتن تحریم خیانت است، هر جناح، جریان و گروهی که برداشتن تحریم‌ها را یک ساعت به عقب بیاندازد، به هر دلیلی باشد، خیانت بزرگ نسبت به ملت ایران است و این ننگ ابدی برای آن جناح، جریان و گروه در تاریخ ایران باقی می‌ماند.

* تحریم تضییع حقوق مردم است، باید جلوی تضییع حقوق مردم را بگیریم. * امیدواریم اقلیتی که در راه سنگ‌اندازی در انجام این کار هستند، در ایام ماه شعبان توبه کنند. * در آستانه عید هستیم و عیدی که به مردم می‌دهند، این است که دست از تخریب بردارند. * دولت هم بلد است، هم می‌داند و هم قادر است این تحریم را پایان دهد. * سال آینده کار بسیار مهمی داریم و باید دست به دست هم بدهیم و آن، انتخابات باشکوه در 1400 است. * این انتخابات باشکوه تضمینی برای انقلاب، کشور و راه ماست.

شوخی روحانی با هیات دولت در زیر باران: تا کامل خیس نشده‌اید نکته پایانی را بگویمشوخی روحانی با هیات دولت در زیر باران: تا کامل خیس نشده‌اید نکته پایانی را بگویم1399/12/27 - 10:46

مشروح اظهارات رئیس جمهور به نقل از ایرنا را در ادامه بخوانید: حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه با حضور در حیاط دولت در جمع خبرنگاران گفت: روز میلاد باسعادت سالار شهیدان و سرور آزادگان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و در آستانه میلاد سردار باوفایش قمر بنی هاشم و فرزند برومندش امام سجاد تبریک و تهنیت می گویم همچنین در آستانه سال جدید ما در آستانه سال ۱۴۰۰ هستیم که خود ۱۴۰۰ سال آستانه ای قرن جدید و قرن ۱۵ است، انشالله امیدواریم ملت بزرگ ما که در همه صحنه ها با ایستادگی و مقاومت و اتحاد پیروزی های درخشانی به دست آورده سال آینده ما شاهد پیروزی های بزرگتری باشیم.

وی افزود: سال ۹۹، در مجموع سال سختی بود همین آغاز یاد می‌کنم از همه عزیزانی که برای ویروس کرونا جان عزیز خودشان را فدا کردند. از کادر درمان حدود ۲۷۷ نفر جان سپردند و مردم بسیار عزیز ما که حدود ۶۱ هزار نفر در این سال در برابر این ویروس جانشان را از دست دادند به روان پاک آنان درود می فرستیم به خانواده هایشان تسلیت می‌گوییم.

رییس جمهوری ابراز امیدواری کرد سال ۱۴۰۰ سال بهتری باشد، و گفت: باز هم روی کلمه آستانه تاکید می‌کنیم سال آینده سال آستانه قرن ۱۵ است سال آستانه مهار کرونا، سال آستانه پیروزی قاطعانه ملت ایران در برابر جنگ اقتصادی است و انشالله آستانه یک حرکت خوب اقتصادی و رونق و جهش تولید خواهد بود.

روحانی تاکید کرد: در زمینه کرونا کار بزرگی ملت ما انجام داد با فرهنگ بلندش، با اطاعت از دستورات دینی، علمی و پزشکی و هماهنگی و کمک‌های مومنانه در طول یک سال علیرغم این که در تحریم و فشار بودیم سال را به خوبی گذراندیم البته شاید اگر کشورمان را در مبارزه با کووید ۱۹ با کشورهای دیگر مقایسه کنیم نمره خوب و قابل قبول داشته باشیم.

وی افزود: ما ۶۱ جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا داشتیم ۴۸۳ مصوبه در ستاد داشتیم که همه مصوبات اجرا شده است و آخرین مصوبات مربوط به ایام عید نوروز است که ان‌شاءالله امیدواریم یکی دو مصوبه مربوط به عید به طور کامل و عملیاتی بشود.

روحانی با اشاره به جلسات متعدد کمیته‌های ستاد کرونا در یک سال اخیر اظهار داشت: قرارگاهی در این زمینه تشکیل شد که فعالیت مستمری داشت. در صحنه کرونا، وزارت بهداشت و کادر درمان در خط مقدم بودند اما همه از بخش اقتصادی دولت تا نیروهای مسلح و مردم پشتیبانی کردند.

رییس دولت تدبیر و امید با بیان اینکه همه کشورها در کرونا دچار مشکلات اقتصادی، فرهنگی و ارتباطاتی شدند، تصریح کرد: این پاندومی فقط سلامت مردم را مورد هدف قرار نداد، بلکه اقتصاد، زندگی، معیشت، مدرسه و دانشگاه‌ها و آموزش و... را مورد حمله قرار داد که برای آنها برنامه‌ریزی کردیم. کسی ما را یاری نکرد. می‌دانستیم اگر بخواهیم ماسک و تجهیزات پزشکی از کشوری بخریم، کسی به ما نخواهد داد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه می‌دانستیم در خرید واکسن مشکل نقل و انتقال پول وجود دارد ولی این کارها انجام شد، خاطرنشان کرد: به مردم هم وام یک میلیونی دادیم و هم بدهی‌های آب، برق و بانکی را امهال کردیم که تسهیلی برای آنها بود. برای کسب و کارهایی که دچار مشکل شدند، وام دادیم و برای مستاجرینی که برای پرداخت ودیعه دچار مشکل شدند، کمک کردیم.

روحانی با اشاره به کمک‌های اقتصادی دولت به مردم ابراز داشت: برای افراد تحت فشار، کمک معیشت دادیم؛ یعنی برای حدود ۶۰ میلیون نفر کمک معیشتی در چهار ماه آخر، ماهی ۱۰۰ هزار تومان پرداخت کردیم. بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان به صورت وام و بلاعوض در اختیار مردم قرار گرفت.

به گفته رییس‌جمهور، در یک سال اخیر یک میلیارد یورو به وزارت بهداشت برای تامین نیازها و تجهیزات پزشکی داده شد. عقب‌ماندگی‌های کادر درمان هم داده شد. در مجموع کار خوبی از نظر مالی، خدماتی و خدمتکاری کادر درمان و تجهیزات پزشکی انجام شد.

وی با بیان اینکه در آستانه صادرات برخی کالاها هستیم، عنوان کرد: برای خرید واکسن و هم ساخت واکسن کار خوبی انجام شد. امیدواریم سال آینده واکسن داخلی در اختیار مردم باشد چه پاستور، چه رازی، چه برکت و چه فخرا. سال بعد سال بهتری در کنترل و درمان این بیماری خواهیم داشت. البته لازم است دستورالعمل‌ها را رعایت کنیم.

روحانی با تشکر از کادر درمان و وزیر بهداشت گفت: ما امسال در جنگ بسیار مستقیم در برابر خشم یک ویروس خطرناک و ناشناخته قرار گرفتیم.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه امروز شرایط برای شکسته شدن تحریم از هر زمان دیگر آماده‌تر است، ابراز داشت: آمریکایی‌ها بارها اعلام کردند مسیر و دولت قبلی غلط بوده، شکست حداکثری منجر به شکست شده و اعلام کردند می‌خواهند به مسیر تعهد و برجام برگردند. البته حرف ما برای کافی نیست و ما منتظر عمل آنها هستیم.

امیدواریم اقلیتی که در مسیر رفع تحریم سنگ اندازی می‌کنند در ماه شعبان توبه کنند

وی با بیان اینکه تاخیر در برداشتن تحریم خیانت است، عنوان کرد: هر جناح، جریان و گروهی که برداشتن تحریم‌ها را یک ساعت به عقب بیندازد، به هر دلیلی باشد، خیانت بزرگ نسبت به ملت ایران است و این ننگ ابدی برای آن جناح، جریان و گروه در تاریخ ایران باقی می‌ماند.

رییس‌جمهوری تحریم را تضییع حقوق مردم برشمرد و یادآور شد: باید جلوی تضییع حقوق مردم را بگیریم. امیدواریم اقلیتی که در راه سنگ‌اندازی در انجام این کار هستند، در ایام ماه شعبان توبه کنند. در آستانه عید هستیم و عیدی که به مردم می‌دهند، این است که دست از تخریب بردارند. دولت هم بلد است، هم می‌داند و هم قادر است این تحریم را پایان دهد.

روحانی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال آینده بیان کرد: سال آینده کار بسیار مهمی داریم و باید دست به دست هم بدهیم و آن، انتخابات باشکوه در ۱۴۰۰ است. این انتخابات باشکوه تضمینی برای انقلاب، کشور و راه ماست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما