کد خبر: 614613
تاریخ انتشار :

پلوسی: اتهامات جنسی فرماندار نیویورک «موثق و جدی» هستند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به اتهامات جنسی علیه «اندرو کومو» فرماندار نیویورک واکنش نشان داد.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت»، پلوسی در مصاحبه‌ای گفت: «ادعاها و اتهاماتی جدی و موثق وجود دارد و باید به زنانی که قدم پیش می‌گذارند احترام گذاشت. بگذارید ببینیم که تحقیقات به نفع زنان پیش می‌رود و ادعاهای آن‌ها شنیده می‌شوند».

وی در پاسخ به سوالی درباره لزوم استعفای کومو گفت: «در برابر ادعاهایی که علیه فرماندار صورت گرفته است، تحمل ما صفر است. فکر می‌کنم او نیز حامی عدم تحمل آزار جنسی باشد. بنابراین امیدواریم این تصمیمی باشد که آقای فرماندار می‌گیرد».

از ماه گذشته میلادی تعداد زنانی که کومو را به آزار جنسی متهم کرده‌اند به هفت نفر رسیده است و تحقیقاتی درباره صحت ادعای آن‌ها آغاز شده است.

شماری زیادی از مقامات ارشد حزب دموکرات از جمله «چاک شومر» رهبر اکثریت سنای آمریکا استعفای فرماندار نیویورک را خواستار شدند.

علاوه بر این، حدود ۵۰ قانون‌گذار دموکرات از جمله نمایندگان نیویورک در کنگره آمریکا از وی خواسته‌اند به دلیل رسوایی جنسی از سمت خود کناره‌گیری کند.

در حال حاضر «لتیشیا جیمز» دادستان کل ایالت نیویورک دو تحقیق را درباره کومو آغاز کرده است که یکی مربوط به اتهامات جنسی و دیگر مخفی‌کاری آمار مرگ‌ومیر کرونا در موج اول همه‌گیری ویروس کرونا است.

کومو روز یکشنبه با رد تقاضا برای استعفایش گفته است: «من به خاطر این اتهامات استعفا نمی‌دهم. استعفا به این دلیل در واقع اقدامی ضد دموکراسی است».

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا روز یکشنبه در اظهارنظری خنثی درباره اتهامات کومو گفته بود: «فکر می‌کنم تحقیقات در حال انجام باشد و باید ببینیم چه نتایجی به همراه خواهند داشت».

با افزایش تقاضا از کومو برای استعفا، بایدن امروز (چهارشنبه) گفت اگر اتهاماتی که علیه کومو مطرح شده‌اند اثبات شوند، او باید استعفا دهد.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت اگر این اتهامات مورد تأیید قرار گیرند، به احتمال زیاد فرماندار نیویورک مورد محاکمه نیز قرار خواهد گرفت.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما