کد خبر: 614692
تاریخ انتشار :

فوری| یمن با ۶ پهپاد آرامکو در ریاض را هدف قرار داد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سریع در این بیانیه با اشاره به انجام عملیات ششم شعبان، گفت که در جریان عملیات مذکور، شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی هدف قرار گرفته است.

شبکه خبری المسیره به نقل از سخنگوی نیروهای مسلح یمن گزارش داد، در این عملیات، شرکت آرامکو با شش پهپاد هدف قرار گرفت که با دقت بسیار بالا به هدف اصابت کرده است.

وی خاطر نشان کرد: «تا زمانی که محاصره و تجاوز ادامه داشته باشد، عملیات نیروهای مسلح [یمن] نیز ادامه خواهد داشت.

سریع از همه شرکتهای خارجی و شهروندان عربستان سعودی خواست که از اهداف نظامی و حساس دوری کنند؛ زیرا این اماکن، «اهداف مشروع» نیروهای یمنی هستند.

در همین ارتباط، یگان پهپادی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در دولت نجات ملی این کشور شامگاه پنجشنبه از عملیات تلافی‌جویانه به فرودگاهی در عربستان سعودی خبر داد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در حساب توییتری خود با اعلام این خبر نوشت: «با عنایت الهی یگان پهپادی عملیات تهاجمی به فرودگاه بین‌المللی "ابها" انجام داد».

او گفت که در این عملیات یک هدف نظامی مهم با پهپاد از نوع قاصف کی ۲ هدف قرار گرفته و هدف دقیق بوده است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در چرایی این عملیات گفت: «این حمله در چارچوب پاسخ قانونی به تشدید درگیری‌ها و تداوم محاصره یمن توسط ائتلاف متجاوز صورت گرفته است».

ارتش یمن پیشتر نیز این فرودگاه را که میزبان جنگنده‌های ائتلاف سعودی است، هدف قرار داده بود. عربستان سعودی از بیم حملات موشکی و پهپادی، در طول جنگ علیه یمن پرنده‌های مهاجم خود را در مراکز غیرنظامی مستقر کرده است تا یمنی‌ها را به عنوان کسانی که مناطق غیرنظامی مانند فرودگاه‌ها را هدف قرار می‌دهند، معرفی کند.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما