کد خبر: 614880
تاریخ انتشار :

تلاش احزاب اسرائیلی برای تصویب قانونی در ممانعت از نخست وزیری مجدد نتانیاهو

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، به نقل از العربی الجدید، منابع عبری گزارش دادند که یائیر لاپید ، رهبر حزب "یش عتید" و آویگدور لیبرمن ، رهبر حزب راستگرای "اسرائیل بیتنا" در حال رایزنی با احزاب و جنبش هایی هستند که با تشکیل دولت توسط بنیامین نتانیاهو مخالفند.

طبق اعلام این منابع موضوع مذاکرات تصویب قانونی است که مانع از تشکیل دولت توسط نتانیاهو به خاطر اتهامات فساد و رشوه خواری می شود.

در صورت تصویب، در شرایطی که رژیم صهیونیستی با توجه به عدم توانایی احزاب حامی نتانیاهو و اپوزیسیون برای تشکیل دولت مجبور به برگزاری انتخابات پنجم باشد، از این قانون استفاده می شود.

همچنین منابع عبری فاش کردند بین احزاب مخالف نتانیاهو درباره لزوم برکناری رئیس کنست که از حزب لیکود است اتفاق نظر وجود دارد زیرا اختیاراتی دارد که او را مجاز به مداخله در احتمال تصویب چنین قانونی می کند.

علاوه بر این ، احزاب مخالف خواهان کنترل برخی از کمیته های مهم کنست خواهند شد.

بنیامین نتانیاهو در چند پرونده به فساد اداری، دریافت رشوه ، نقض اعتماد و کلاهبرداری متهم است.

پیش از این نیز بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و رهبر حزب آبی سفید هشدار داد که نتانیاهو در صورت پیروزی در انتخابات محاکمه خود را لغو می کند.

وی در توئیتی نوشت: اگر اردوگاه نتانیاهو موفق به کسب ۶۱ کرسی شود، آن وقت وی آویخاوی مندلبلیت، مشاور قضایی دولت و دادستان کل را برکنار کرده و محاکمه او(نتانیاهو) نیز لغو خواهد شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما