کد خبر: 614907
تاریخ انتشار :

زاخارووا: روسیه در حال آماده سازی پاسخ تلافی جویانه علیه کاناداست

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

"ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در تفسیر اقدام دولت کانادا در اعمال تحریم‌های جدید علیه 9 شهروند روسی، اعلام کرد که مقامات اوتاوا روابط دوجانبه با مسکو را به پایین‌ترین سطح در طول تاریخ رسانده‌اند.

زاخارووا گفت: «تصمیم مقامات رسمی اوتاوا درباره اعمال تحریم‌های جدید ضدروسی، که ناشی از تمایلات ضدروسی آنها، ولی به بهانه دور از ذهن "تحت پیگرد قانونی قرار گرفتن آلکسی ناوالنی و مخالفان در روسیه" صورت گرفته، باعث تعجب نیست. چرا که سران دولت کانادا مدت‌هاست که با اقدامات خود و به خاطر رویارویی بی‌معنا و غیرسازنده با روسیه، در جهت تأمین منافع ژئوپلیتیکی آمریکا، روابط دوجانبه را به پایین‌ترین سطح تاریخی رسانده‌اند.»

این دیپلمات بلندپایه روس ادامه داد، دور شدن کانادا از روسیه به نفع منافع مردم این کشور نبوده و چنین تصمیماتی تنها عدم استقلال عمل در سیاست خارجی و جهت گیری‌های دیپلماتیک اوتاوا را نشان می‌دهد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه تدارکات برای پاسخ تلافی جویانه به تحریم‌های کانادا در حال انجام است، یادآور شد: «البته ما برای گفتگوهای صادقانه و همراه با احترام متقابل آمادگی داریم، ولی قطعاً و در آینده بسیار نزدیک به اقدام خصمانه و شخصی دولت کانادا پاسخ مناسب خواهیم داد.»

لازم به یادآوری است، دولت کانادا روز چهارشنبه تحریم‌هایی را علیه 9 نفر از شخصیت‌های حقیقی روسیه به خاطر وضعیت "الکسی ناوالنی" اعمال کرد، آمریکا و اتحادیه اروپا نیز پیشتر تحریم‌های مشابهی را در این رابطه علیه روسیه اعلام کرده بودند.

سفارت روسیه در اوتاوا اعلام کرد که دور جدید تحریم‌های کانادا علیه مسکو، اقدامی غیرسازنده و از لحاظ حقوق بین‌الملل غیرقانونی و دخالت در امور داخلی روسیه محسوب می‌شود. "دیمیتری پسکوف" سخنگوی کرملین نیز با غیرقانونی خواندن اقدام دولت کانادا، گفت: «قطعاً به اقدامات غیردوستانه مقامات اوتاوا "پاسخ مناسب" داده خواهد شد.»

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما