کد خبر: 615158
تاریخ انتشار :

نامزدهای ریاست جمهوری باید چه برنامه‌هایی داشته باشند؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت الله عبدالملکی در نشست خبری با رسانه های لرستان با بیان اینکه انقلاب اقتصادی همان اقتصاد ایرانی، اسلامی است افزود: اگر انقلاب اقتصادی به شکل درستی انجام شود کارهای خارق العاده ای در کشور صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه تولید در اقتصاد بسیار مهم است اظهار داشت: تولید مکنده نیروی کار است و وقتی جهش تولید صورت گیرد به تبع اشتغال و ارزانی بوجود می آید.

عبدالملکی تصریح کرد: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید برنامه اقتصادی دقیق و عملی داشته باشند و رسانه ها و مردم نیز در این حوزه باید از آنها مطالبه گری کنند.

وی عنوان کرد: مذاکره برای رفع تحریم جوابگو نیست و ما اگر بخواهیم تحریم های ضد بشری و ظالمانه را خنثی کنیم باید تولید را تقویت کرده و جهش تولید راهگشای رفع تحریم هاست.

امکان بازی برد_برد با چین وجود دارد

این دکترای اقتصاد در ادامه به توافق بین ایران و چین اشاره کرد و بیان داشت: کلیات طرح می تواند به اقتصاد کشور کمک کند ولی جزییات آن خیلی مهم است و اگر جزییات آن عاقلانه و علمی انجام شود امکان بازی برد_برد با چین وجود دارد.

وی با بیان اینکه یکی از اصلی ترین تاثیرات این توافق، ایجاد انگیزه چین برای کم کردن تحریم هاست گفت: چین در حال کم کردن وابستگی خود به آمریکاست.

جریانی که به نفع مردم فکر می کند جریان انقلابی است

حجت الله عبدالملکی در ادامه با اشاره به این مطلب که جریان انقلابی، جریانی است که منفعت مردم را مد نظر دارد افزود: هر کسی از بین نیروهای انقلاب که احساس می کند برنامه ای برای برون رفت کشور از مشکلات دارد به میدان بیاید.

وی تصریح کرد: ثمره حضور افراد مختلف، خلق ایده است و در نهایت پس از اجماع و وحدت در بین نیروهای انقلاب، دولت آینده می تواند با دستی پر از ایده ها و برنامه های علمی سایر نامزدها شروع بکار کند.

۸۰درصد ضوابط بر سر راه تولید باید دور ریخته شود

وی در ادامه با بیان اینکه کارآفرینان برای اخذ مجوز در ادارات و دستگاه های دولتی دلسرد می شوند اظهار داشت: ۸۰درصد مقررات و ضوابط بر سر راه تولید باید دور ریخته شود، تا کارآفرین بتواند سریعا وارد چرخه تولید شود.

عبدالملکی گفت: در نظام اداری ما اصل بر تولید نکردن است، مگر اینکه خلافش ثابت شود و با تغییر این نگرش و اجرای دقیق برنامه های جهش تولید باید دستگاه های متولی به استقبال کارآفرین بروند.

لرستان_خرم آباد، امین پارسا

منبع:رکنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما