کد خبر: 615251
تاریخ انتشار :

در گفتگو با نامه نیوز مطرح شد؛

حامیان سعید محمد به کدام سمت می‌روند؟/ محمدعلی پورمختار: کار انتخاباتی سعید محمد به پایان رسید/ ذهنیت‌ها درباره او منفی شد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز : چندی بود که نام سعید محمد به عنوان یکی از کاندیداها انتخابات ریاست جمهوری در بین عامه مردم جا افتاده بود و حامیانش تلاش داشتند او را مصداق «رئیس جمهور جوان انقلابی» معرفی کنند اما چند در نیمه دوم اسفندماه خبر کنار رفتن او از قرارگاه خاتم الانبیا خبرساز شد، گرچه او این تغییر را استعفا برای ورود به عرصه انتخابات بیان کرد اما برخی معتقدند بودند «این برکناری بود و نه استعفا». حالا صحبت های اخیر سردار جوانی معاون سیاسی سپاه پاسداران به دیدگاه دوم رسمیت بخشید، او گفت «منفک کردن سعید محمد از قرارگاه خاتم به دلیل تخلف از سوی وی بود».

محمدعلی پورمختار در گفتگو با نامه نیوز درباره آینده انتخاباتی سعید محمد گفت: آقای سردار جوانی موضع رسمی سپاه را درباره انتخابات ریاست جمهوری بیان و اعلام کرد «سپاه از کسی حمایت نمی کند»، این درباره آقای سعید محمد و سایر نامزدها صدق می کند. البته موضوعی است که همواره وجود داشته است.

وی افزود: مصاحبه آقای سردار جوانی به موضوع کاندیداتوری آقای سعید محمد در انتخابات ریاست جمهوری خاتمه داد و فکر کنم خود آقای سعید محمد هم به این شکل دیگر کاندیدای ریاست جمهوری نشود چون ذهنیت ها نسبت به او منفی شد. البته آقای ترقی نیز قبل از تعطیلات نوروز اشاره ای به همین مباحث کرد اما چون آقای ترقی مقام رسمی نبود، خود آقای محمد صحبت های آقای ترقی را تکذیب کرد، بعد هم آقای ترقی عذرخواهی کرد.

این فعال سیاسی اصولگرا یادآور شد: الان یک مقام رسمی سپاه از تخلفی صبحت کرد که موجب برکناری آقای سعید محمد از قرارگاه خاتم الانبیا شده است. امکان دارد این تخلف عدم اطاعت از فرماندهی باشد یا سایر موارد که ما نمی دانیم. حالا فارغ از آنکه اصل این تخلف چه باشد، می توان گفت کسانی که علاقه داشتند آقای سعید محمد به صحنه انتخابات ریاست جمهوری بیاید و کاندیدا شود تا او را مورد حمایت قرار دهند، حالا دچار تردید شده اند.

وی درباره امکان انتقال بدنه اجتماعی سعید محمد به کاندیدای دیگر اظهار کرد: البته اشخاص ظرفیت بالفعلی دارند، این می تواند موثر واقع شود، در واقع به مقداری که مردم به او اعتقاد دارند قطعا می تواند آنها در حمایت از کاندیدای خاصی بسیج کند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما