کد خبر: 615318
تاریخ انتشار :

افشای توطئه برادرزاده عبدالله صالح برای ترور فرماندهان ساحل غربی یمن

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، به نقل از شبکه خبری المیادین، ریاض بلذی، مسئول اطلاعات منطقه پنجم نظامی وابسته به دولت صنعا از طرح و نقشه طارق صالح، فرمانده نیروهای مورد حمایت امارات در ساحل غربی یمن و برادرزاده علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهور سابق یمن برای ترور فرماندهان نظامی منطقه تهامه، در ساحل غربی که فریب خورده و به ائتلاف متجاوز و نیروهای دولت مستعفی یمن پیوسته بودند، خبر داد.

بلذی گفت: اعضایی از مجتمع اطلاعات در منطقه پنجم نظامی به اسناد مهمی از تلفن یکی از نزدیکان صالح و مزدورانش که علیه فرماندهان منطقه تهامه که عضو ائتلاف عربی هستند، توطئه می‌کنند، دست یافتند. از جمله این اسناد پرونده‌ای است که در آن تلاش صالح و حامیانش برای به حاشیه راندن فرماندهان تهامه و ترور آن‌ها آمده است.

وی گفت: عملیات ترور از طریق برنامه‌های خطرناکی با تهیه لیستی از افراد مورد نظر و توجیه آن با اعلام ترورهایی که عاملان آن مشخص نیست صورت می‌گیرد. یکی از افرادی که در صدر این لیست قرار دارد احمد الکوکبانی و نیروهای حامی وی است.

بلذی تأکید کرد: جزئیات کامل طی روزهای آینده منتشر خواهد شد. ابتدا باید به افرادی که قرار است مورد هدف قرار بگیرند قبل از ترورشان اطلاع دهیم تا هرچه زودتر از صف متجاوزان خارج شوند.

اواخر ژانویه فرمانده یک گردان و ۱۵۰ تن از نیروهای طارق صالح از وی جدا شده و به نیروهای دولت صنعا وابسته به انصارالله پیوستند.

بلذی اواخر سال میلادی گذشته از جدا شدن ۱۲ هزار تن از نیروهای دولت مستعفی یمن و پیوستنشان به نیروهای انصارالله خبر داده بود.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما