کد خبر: 615402
تاریخ انتشار :

واکنش وزیر جنگ تل‌آویو به کودتای نافرجام اردن

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در حالی که برخی رسانه‌‌ها از تبادل اطلاعاتی امان با تل‌آویو در بحبوحه «کودتای نافرجام» در اردن خبر دادند، «بنی گانتز» وزیر جنگ صهیونیست‌ها اردن را «متحد استراتژیک» خواند.

به دنبال بروز ناآرامی سیاسی نابهنگام در اردن، منابع خبری از تماس مقام‌های اردنی با مقام‌های صهیونیستی در این زمینه و تبادل اطلاعاتی خبر دادند.

وبگاه «تایمز اسرائیل» شنبه شب به وقت تهران نوشت که اردن به اسرائیل اطلاع داده اوضاع تحت کنترل است و با وجود موج دستگیری‌ها، ثبات پادشاهی را هیچ خطری تهدید نمی‌کند. این پیام توسط مقام‌های اردنی به همتایان اسرائیلی خود منتقل شده است.

شامگاه شنبه (دیشب) به وقت تهران، منابع خبری از موج دستگیری‌ها در بین مقام‌های ارشد اردن و خاندان سلطنتی از جمله برادر پادشاه و ولی عهد سابق این کشور به اتهام انجام «کودتای نافرجام» خبر دادند.

روزنامه واشنگتن پست و رسانه‌های صهیونیستی مدعی شده بودند که ولی‌عهد سابق به همراه ۲۰ تن دیگر از نزدیکان خانواده پادشاهی و سران عشایر به اتهام تلاش برای کودتا بازداشت شدند.

به گزارش وبگاه صهیونیستی «واللا»، بنی گانتز وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه به تحولات شب گذشته در اردن واکنش نشان داد.

گانتز گفت: «تحولات دیروز در اردن، یک موضوع داخلی در اردن است. اردن، متحد استراتژیک ماست و ما باید هر کاری که می‌توانیم بکنیم تا این اتحاد را حفظ کنیم».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: «یک اردن قوی و همراه با رفاه، به نفع منافع امنیتی و اقتصادی ماست و ما باید هر کاری که می‌توانیم برای کمک به آنها انجام دهیم».

اظهارنظر این وزیر ارشد کابینه رژیم اشغالگر قدس در حالی مطرح شده که وبگاه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» خبر داده بود که مقام‌های اطلاعاتی اردنی در بحبوحه گزارش‌ها درباره «کودتای نافرجام» در این کشور، با تل‌‌آویو تبادل اطلاعاتی داشتند.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما