کد خبر: 615404
تاریخ انتشار :

واکنش مادر ولیعهد سابق اردن به بازداشت پسرش

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه القدس العربی چاپ لندن نوشت، ملکه نور، همسر ملک حسین، پادشاه فقید اردن، ادعاهای مقامات این کشور علیه فرزندش شاهزاده حمزه بن حسین، ولیعهد سابق اردن را "افترایی بد" خواند. مقامات او را به انجام اقداماتی علیه ثبات و امنیت کشور متهم کرده بودند.

وی در توییتی نوشت که دعا می‌کند حقیقت و عدالت بر همه قربانیان بی‌گناه این افترا مستولی شود.

ملکه نور این اظهارات را پس از آن عنوان کرد که تعدادی از شخصیت‌ها در اردن به دلایل امنیتی بازداشت شده و فرزندش حمزه نیز در حبس خانگی قرار گرفته است.

شاهزاده حمزه که فرزند ملکه نور و برادر ناتنی عبدالله دوم، پادشاه فعلی اردن است در فیلم ویدیویی که وکیلش آن را در اختیار شبکه بی بی سی گذاشت، گفت، در حبس خانگی قرار دارد و تعدادی از دوستان، آشنایان و محافظانش بازداشت شده‌اند، خطوط تلفن و اینترنت قطع شده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه بخشی از توطئه یا سازمانی که بودجه خارجی دریافت می‌کند، نبوده است، فروپاشی دولت، فساد و بی‌کفایتی در اداره کشور و ممانعت از نقد مقامات اردن را مورد انتقاد قرار داد.

شنبه شب ارتش اردن اعلام کرد، از شاهزاده حمزه خواسته شده که اقدام علیه امنیت و ثبات کشور را متوقف کند و در ادامه از بازداشت تعدادی از شخصیت‌ها از جمله باسم ابراهیم عوض الله، رئیس اسبق دفتر سلطنتی اردن و شریف حسن بن زید، شخصیت نزدیک به خانواده سلطنتی این کشور خبر داد.

عبدالله دوم، شاهزاده حمزه را در سال ۱۹۹۹ بنا به خواست پدرش ملک حسین ولیعهد نامید اما در سال ۲۰۰۴ از تصمیم خود منصرف شد و پسرش شاهزاده حسین را به عنوان ولیعهد خود اعلام کرد.

واشنگتن پست روز شنبه پیرامون حوادث اخیر در اردن نوشت: مقامات اردنی شاهزاده حمزه بن حسین را به همراه ۲۰ تن دیگر به دلیل آنچه تهدید برای امنیت کشور اردن خوانده شده، بازداشت کردند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما