کد خبر: 615510
تاریخ انتشار :

پایان ماموریت سفیر ایران در انگلیس

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

بعیدی نژاد با انتشار پیامی در توئیتر این مطلب را اعلام و از همکاری اصحاب رسانه، دیپلمات‌ها و بخش‌های اقتصادی فعال در حوزه روابط دوجانبه قدردانی کرد.

بعیدی نژاد از شهریور ۱۳۹۵ به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن انتخاب شد. پیشتر مناسبات دو کشور پس از یک دوره تنش در روابط در سطح کاردار بود. ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ بعیدی نژاد و 'نیکولاس هاپتون' سفیر وقت بریتانیا در تهران بطور همزمان در وزارت امور خارجه دو کشور حضور یافتند و رونوشت استوارنامه خود را تسلیم کردند. به این ترتیب روابط دو کشور به سطح سفیر ارتقاء‌ یافت.

حمید بعیدی‌نژاد متولد ۱۳۴۱ در تهران است و فارغ‌التحصیل دانشکده روابط بین‌الملل وزارت خارجه است که همزمان با تحصیلش در این دانشکده جذب وزارت خارجه شد. بعیدی‌نژاد به عنوان کارشناس خلع سلاح در وزارت امور خارجه آغاز به کار کرد و در برنامه خلع سلاح سازمان ملل متحد در سال ۱۹۹۰ شرکت کرد. او در مذاکرات کنوانسیون ممنوعیت سلاح‌های شیمیایی در کنفرانس خلع سلاح در ژنو و مذاکرات اجرای آن کنوانسیون در سازمان تازه تاسیس شناخته شده در لاهه حضور داشته است.

بعیدی‌نژاد به عنوان دبیر اول نمایندگی ایران از سال ۱۹۹۲ تا سال ۱۹۹۶ در نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد در ژنو و معاون نماینده ایران در کنفرانس خلع سلاح (CD) منصوب شد و در این سال‌ها در مذاکرات کنفرانس خلع سلاح پیرامون مذاکره معاهده منع آزمایش هسته‌ای شرکت کرده است.

وی هم‌چنین به عنوان رئیس اداره امور خلع سلاح وزارت امور خارجه ادامه فعالیت داد و از سال ۱۹۹۹ تا سال ۲۰۰۲ به عنوان رایزن خلع سلاح در هیات نمایندگی ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک منصوب و فعالیت کرد. پس از بازگشت به تهران او به عنوان رئیس اداره امور سیاسی چند جانبه و پس از آن مدیر کل امور سیاسی بین‌المللی که عمدتا شامل مسائل خلع سلاح است، مشغول به کار شد.

وی از سال ۲۰۰۸ تا سال ۲۰۱۱، به عنوان سفیر و معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در ژنو فعالیت کرد. زمینه تخصصی فعالیت او خلع سلاح و امنیت بین‌الملل است و از سال ۱۹۹۲ تاکنون در بسیاری از مذاکرات و کنفرانس خلع سلاح شامل اجلاس‌ها و نشست‌های کشورهای عضو معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی تی) شرکت کرده است.

بعیدی‌نژاد در ۲۰۱۳ به عنوان مدیر کل امور سیاسی و امنیت بین المللی وزارت خارجه منصوب و به عنوان یکی از اعضای تیم جدید مذاکرات هسته‌ای ایران و رئیس هیات کارشناسی فعالیت کرد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما