کد خبر: 615605
تاریخ انتشار :

توصیه کوبا به آمریکا؛ حقوق بشر را ابزار حمله به دولت‌ها نکنید

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وزارت امور خارجه کوبا بار دیگر گزارش مغرضانه آمریکا در مورد حقوق بشر و استفاده ابزاری از آن برای تداوم سیاست تجاوزکارانه در قبال خود را رد کرد.

به نوشته خبرگزاری «پرنسا لاتینا» «کارلوس فرناندز دو کسیو» مدیر بخش آمریکای وزارت خارجه کوبا گفت، واشنگتن به طور ناجوانمردانه از چنین مسئله حساسی برای حمله به دولتهایی که از حق حاکمیت مردم خود در تعیین سرنوشتشان دفاع می کنند، استفاده می‌کند.

این دیپلمات ارشد کوبایی در این زمینه نشستی را با کاردار سفارت آمریکا در هاوانا در زمینه رد گزارش وزارت امور خارجه آمریکا در مورد وضعیت حقوق بشر در کوبا برگزار کرد.

فرناندز دو کسیو در این نشست این گزارش را گمراه کننده و سیاسی توصیف کرد و از دولت آمریکا خواست که به اقدام‌هایی که تنها موجب بی اعتباری خود شده را متوقف کرده و به اعمال یکجانبه خاتمه دهد.

این مقام کوبایی افزود گفت، هاوانا از اعتبار بین‌المللی در زمینه حقوق بشر و همچنین همکاری با ساز و کارهای سازمان ملل و همبستگی با سایر کشورها برخوردار است.

چندی قبل یک مقام ارشد دولت کوبا در خصوص ادامه روابط دیپلماتیک با آمریکا گفت، تا زمانی‌که واشنگتن تحریم‌های اقتصادی را علیه کوبا حفظ کند، خیلی دشوار است که بتوان درباره پیشرفت در خصوص روابط دوجانبه به طور جدی فکر کرد.

صدها کوبایی در روزهای گذشته در هاوانا پایتخت این کشور با برپایی اعتراضی خواستار پایان تحریمهای آمریکا علیه مردم این کشور شدند. معترضان کوبایی سوار بر خودرو، دوچرخه و موتورسیکلت درحالیکه پرچم کشورشان را با خود حمل می‌کردند و شعار ضدتحریم سر می‌دادند از مقابل سفارت آمریکا در هاوانا عبور کردند.

تجمعات ضد تحریم علاوه بر هاوانا در 50 شهر دیگر جهان طی دو روز آخر هفته برگزار شد تا «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا را برای لغو تحریمهایی که دونالد ترامپ علیه کوبا وضع کرده بود تحت فشار قرار دهند.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما