کد خبر: 615642
تاریخ انتشار :

واکنش تند رئیس جمهور به سریال جنجالی «گاندو» / روحانی: آمریکا آمده توبه کند؛ می‌گوید «هل لی من توبه»؟ / پهپاد مدرن ‌آمریکایی را ما سرنگون کردیم

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، مهمترین بخش اظهارات حسن روحانی به شرح زیر است: * همه ی اطراف توافق هسته ای به این نتیجه رسیدند که هیچ راه حلی جز توافق برجام وجود ندارد.

* دولت دوازدهم کشور را جوری اداره کرد که نه تنها دوستان ما بلکه دشمنان ما باور دارند که فشار حداکثری شکست خورده است. * دولت حتی در جنگ 3 ساله حاضر نشد به توصیه برخی دوستان عمل کند که می گفتند، برای ارزاق عمومی سیستم کوپنی تعبیه کنیم.

* ما گفتیم می توانیم کالا را به اندازه نیاز جامعه به وفور در اختیار آنها قرار دهیم هرچند قیمت نامتعادل بوده است. * الان به صراحت می گویند راهی جز مذاکره با ایران نداریم این پیروزی را دست کم نگیریم. * برخی می خواهند این پیروزی را تحریف و آن را بپوشانند، این موضوع پیروزی ملت ایران است و نه دولت. * آمریکا در 3 سال گذشته منزوی ترین دولت در سازمان ملل، شورای امنیت، مجمع عمومی دادگاه و افکار عمومی بود چرا این پیروزی را نمی گوییم. * چرا با پول مردم برای پیروزی سیاسی مردم و دولت با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب فیلم درست نمی‌کنید؟

* اگر بنا است با پول ملت فیلم درست کنیم نباید به مردم غیر واقعیت ها را بگوییم و نباید واقعیت‌ها را تحریف کنیم. * در تاریخ ایران، به اندازه امروز سواحل مکران نشاط نداشته است. * آمریکا در مورد مذاکرات سر فرود آورده است، این بخاطر شکست آمریکاست. * افتتاح 50 سد در یک دولت، کی بوده ؟ شک دارید در بنزین خودکفا شده ایم؟ * لحن امروز آمریکا درباره ملت ایران را چه کسی توانست بوجود آورد؟ * آمریکا آمده توبه کند؛ می گوید «هل لی من توبه»؟

* فصل تازه در برجام‌ از دیروز آغاز شده است. * اگر آمریکا جدیت و صداقت نشان دهد در زمان کوتاهی می‌توانیم با ۱+۴ مذاکره کنیم اما بازگشت به تعهدات، مذاکره هم نمی‌خواهد. * به دروغ گفتند دولت، هسته‌ای را فروخته است که بحمدالله این دروغ آشکار شد.

* به جرأت و صراحتا ادعا می‌کنم هیچوقت در تاریخ ایران توانمندی هسته‌ای ما به اندازه امروز نبوده است پس به مردم دروغ گفتید. * شما که به قدرت نظامی اعتقاد دارید چرا نمی‌گویید در این دولت، تحریم تسلیحاتی ایران برداشته شد؟ * می‌گویند دولت فقط به فکر مذاکره است، پس چه کسی پهپاد را سرنگون کرد؟!

* توانمندی‌های دفاعی امروز ما چند برابر سال ۹۲ است. * نگاه ما به بیرون نیست اما رابطه با جهان را برای پیشرفت و توسعه لازم می‌دانیم. * تعامل سازنده و گسترده با جهان جزء تاکیدات رهبر معظم انقلاب است. * تخت های بیمارستانی در این دولت دوبرابر شد. * 13 هزار تخت معطل آقای همتی است. * خیلی امید داریم تا اوایل خرداد پاستور و برکت بتوانند واکسن خود را عرضه کنند.

* از روز اول درخواست خرید واکسن را دادیم. * وزارت بهداشت هر کاری در مورد واکسن می کند شفاف به مردم اطلاع دهد. * مردم بدانند اگر واکسن کوواکس دیر به دستشان می‌رسد بخاطر تحریم‌هاست. * ما از هند واکسن خریدیم و پول دادیم و آماده حمل بود که یک دادستان در هند گفت واکسن از هند نباید خارج شود.

* نگویید تحریم بهانه است؛ تحریم یک واقعیت و مشکل در زندگی مردم است. * مطمئنم تا آخر بهار شرایط ما از نظر واکسن بسیار بهتر خواهد شد. * در روزهای اول ماه رمضان یک نوبت اضافی از یارانه کمک معیشتی به ۶۰ میلیون نفر پرداخت می‌شود.

* یک کارت اعتباری در اختیار مردم قرار می‌دهیم که نیاز به مراجعه به بانک ندارد. * پشتوانه این کارت اعتباری می‌تواند سهام عدالت باشد. برای برخی به ازای هر نفر ۷ میلیون تومان و برای برخی ۱۴ میلیون تومان اعتبار خواهد داشت.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما