کد خبر: 615700
تاریخ انتشار :

۶۰ تروریست داعشی در عملیات ارتش عراق کشته شدند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق امروز چهارشنبه اعلام کرد که ۶۰ تروریست داعشی در تپه های حمرین کشته شده اند.

به گفته وی، این عملیات در سطح بالایی از هماهنگی بین نیروی هوایی و دستگاه مبارزه با تروریسم عراق ترتیب داده شد.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق با بیان اینکه پس از پایان مرحله اول عملیات، تروریست ها در مناطقی مستقر و پراکنده شدند، گفت: به محض استقرار در این غارهای جایگزین، نیروهای دستگاه ضد تروریسم مختصات منطقه را به نیروی هوایی عراق فرستادند تا در زمان مناسب مورد بمباران شدید قرار گیرد و امروز شاهد نابودی غارهای تروریست ها هستیم.

عملیات «شیر آماده» با حمله جنگنده های نیروی هوایی عراق به کوه هایی که تروریست ها در آنها برای خود غار حفر کرده اند، انجام می گیرد؛ براثر این حملات تروریست ها یا کشته و زخمی می شوند و یا از غارها خارج شده و فرار می کنند که در این هنگام هدف تک تیراندازان ارتش عراق قرار می گیرند.

ماه گذشته نیز دستگاه مبارزه با تروریسم عراق در آغاز عملیات شیر آماده ۱۲۰ غار و مخفیگاه تروریست ها را نابود کرد که در خلال آن حداقل ۲۷ داعشی کشته شدند.

یحیی رسول پس از انجام آن عملیات تعداد کشته شده ها را بسیار بیشتر اعلام کرد که به دلیل آوار شدن صخره ها و غارها امکان شمارش دقیق اجساد تروریست ها نیست.

تپه های حمرین به عنوان یکی از مقرهای تروریست های مخفی شده داعش در شمال استان صلاح الدین واقع شده است.

صلاح الدین به همراه استانهای دیالی و الانبار با وجود اینکه چند مقر ائتلاف خودخوانده موسوم به «مبارزه با داعش» و نیروهای آمریکایی را در خود جای داده، هنوز شاهد تحرکات ایذایی تروریست ها است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما