کد خبر: 615998
تاریخ انتشار :

افشای تلاش آمریکا برای حضور طولانی مدت در عراق

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از المعلومه، ریاض المسعودی، نماینده مجلس عراق از ائتلاف سائرون تأکید کرد که عراق از اولویتهای بلندمدت آمریکا در میان منطقه درگیر جنگ است.

وی اعلام کرد: عراق به دلایل سیاسی، امنیتی و اقتصادی از اولویتهای بلندمدت آمریکا است و اشغال عراق دروازه رسیدن به این دغدغه بود. این دغدغه تأثیرات سیاسی، امنیتی و اقتصادی بر عراق و منطقه دارد، در نتیجه عراق از اشغالگری های آمریکا و تأثیرات سیاسی، امنیتی و اقتصادی آن رنج می برد.

نماینده پارلمان عراق گفت: همه می دانند که منطقه خاورمیانه منطقه ای است که درگیر بسیاری از پرونده ها از جمله عراق، سوریه، یمن، لیبی و پرونده هسته ای ایران می باشد و این امر نمایانگر مشکلات و ناهمگونی های واقعی در خاورمیانه است.

مسعودی تأکید کرد: گفتگوی استراتژیک و نتایج آن برای طرفین، بخصوص طرف عراقی که مسیر روشنی را به سمت بیرون کردن نیروهای نظامی آمریکا به عنوان یک گام مهم به سمت تقویت استقلال در تصمیمات سیاسی برداشته است بسیار اهمیت دارد.

از سوی دیگر علاء الربیعی نماینده وابسته به ائتلاف سائرون عراق بر مخالفت با حضور نیروهای خارجی در عراق از جمله نظامیان آمریکایی تاکید کرد.

وی گفت: نیروهای امنیتی عراق توان حمایت از عراق را دارند.

همزمان عدی الشعلان نماینده پارلمان عراق از ائتلاف فتح هم گفت که آمریکا برای حضور بلند مدت در عراق برنامه ریزی می کند و فشارهایی از سوی آمریکا برای ممانعت از جدول زمانی خروج این نیروها از عراق وجود دارد.

وی گفت: آمریکا برای حضور طولانی مدت در عراق تلاش می کند. آمریکا از ضعف دولت کنونی عراق برای بسط نفوذ خود به جای تهیه جدول زمانی خروج نیروهایش بهره برداری می کند.

منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما