کد خبر: 616014
تاریخ انتشار :

تلاش انگلیس و آمریکا برای تنش‌آفرینی در مرز روسیه و اوکراین

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس امروز یکشنبه در پیامی توییتری و در راستای مقابله با روسیه، تلاش کرد تا از بهانه برخی تنش های لفظی میان مسکو و کی‌یف استفاده کرده و به جانبداری از اوکراین بپردازد.

در پیام توییتری وزیر خارجه انگلیس در این خصوص آمده است: انگلیس و آمریکا قاطعانه مخالف روسیه در بی‌ثباتی اوکراین هستند. «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا و من هم عقیده‌ایم که روسیه باید بلافاصله تنش ها را کاهش داده و به تعهدات بین‌المللی خود که درپیمان «مینسک» امضاء کرده است، عمل کند.

«دومینیک راب» در ادامه افزود: حمایت ما از استقلال اوکراین حتمی است.

گفتنی است که مقامات کی‌یف نسبت به آرایش نیروهای نظامی روسیه در نزدیکی مرز مشترک دو کشور و همچنین تشدید خشونتها در امتداد خطوط تماسی که نیروهای اوکراینی را از جدایی طلبان مورد حمایت روسیه در دونباس جدا می‌کند، ابراز نگرانی کرده‌اند؛ اما کرملین تهدیدآمیز بودن حضور نیروهای خود را رد می‌کند و در عین حال می‌گوید که آنها تا زمانی که لازم باشد، در منطقه می‌مانند.

«دمیتری کوزاک» یکی از مقامات بلندپایه کاخ کرملین نیز هفته گذشته گفت که بسته به سطح مناقشه نظامی در شرق اوکراین، روسیه مجبور خواهد شد که از شهروندانش در این منطقه محافظت کند.

این در حالی است که «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده روز جمعه به همراه همتایان فرانسوی و آلمانی خود ضمن اعلام حمایت از کی‌یف در مواجهه با اقدام‌ها و سیاستهای مسکو، از مقامات روسیه خواست تا هرگونه آرایش نظامی در این منطقه را متوقف کنند.

منبع: مهر

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما