کد خبر: 616098
تاریخ انتشار :

روزنامه اسپانیایی: حادثه نطنز، سنگ‌اندازی در مسیر احیای برجام است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

این نشریه اسپانیایی نوشت: همزمان با سفر «لوید آستین» وزیر دفاع آمریکا به تل‌آویو و به فاصله ۲۴ ساعت از اقدام جمهوری اسلامی ایران در راه اندازی زنجیره‌ای از سانتریفیوژهای نسل جدید، رسانه‌های اسرائیلی روز یکشنبه، موساد را عامل حمله سایبری به نیروگاه نطنز معرفی کردند.

این رسانه اسپانیایی با اشاره به مذاکرات هفته گذشته وین خاطرنشان کرد، بی تردید این حمله سایبری، موجب پیچیده تر شدن استراتژی مذاکره دولت ایران خواهد شد.

در ادامه این گزارش آمده است: اسرائیل به طور معمول، عملیات‌های خود در ایران را تایید و یا تکذیب نمی‌کند اما این بار از همان لحظات نخست انتشار خبر، مطبوعات اسرائیل به اتفاق گزارش کردند که آنچه در نطنز اتفاق افتاده نه یک مشکل الکتریکی ساده، که یک حمله سایبری بوده است. از شبکه کان که این عملیات را با حملات یک دهه پیش استاکس نت مقایسه کرد تا روزنامه‌های جروزالم پست یا تایمز اسرائیل که مستقیما به دخالت موساد اشاره داشتند.

به نوشته این نشریه، اسرائیل یکی از طرف هایی است که قاطعانه با مذاکره مخالف است و متعهد به حفظ سیاست فشار حداکثری و تحریم های دوران ترامپ علیه ایران است. دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۵میلادی به دلیل حس حسادت به همتای سلف خود، باراک اوباما و امضای او پای توافق هسته ای با ایران، به امید دستیابی به توافقی سودمندتر از برجام خارج شد.

به گزارش ایرنا، بامداد یکشنبه ۲۱ فروردین ماه بخشی از شبکه برق تاسیسات غنی سازی شهید مصطفی احمدی روشن نطنز دچار حادثه شد که علل آن در دست بررسی است. رییس سازمان انرژی اتمی گفت: سیستم برق اضطراری سایت همین امروز راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما