کد خبر: 616180
تاریخ انتشار :

در گفتگو با نامه نیوز مطرح شد؛

امیری‌فر: بهتر است رئیسی نامزد نشود/ او مشغول کارهایی برای کارآمدی قوه قضائیه است/ قالیباف در مجلس خوب کار کرده است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه نیوز : انتخابات وارد فاز جدی خود شده است اما هنوز چهره های اصلی برای حضور در عرصه رقابت اعلام آمادگی نکردند، از جمله آنها محمدباقر قالیباف و سیدابراهیم رئیسی را می توان نام برد.

عباس امیری فر در گفتگو با نامه نیوز درباره احتمال کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی گفت: رهبر انقلاب اخیرا فرموند که چهره های جدید به عرصه بیایند تا ترکیب نامزدها عوض شود. بر همین اساس با آمدن آقای رئیسی مخالف هستم. او در سال 96 کاندیدای ریاست جمهوری شد اما موفق نبود.

وی افزود: به عنوان یک نصیحت خدمت آقای رئیسی عرض می کنم صلاح نیست که بیاید. او دو سال تولیت آستان قدس را برعهده داشت، بعد از آن قریب دوسال رئیس قوه قضائیه است و انجام کارهایی را برای اصلاح و کارآمدی امور در این قوه است. معتقدم نزد مردم حالت خوبی ندارد که یکدفعه برای آنکه یک قدرت بالاتر بگیرد بخواهد کاندیدای ریاست جمهوری شود، حال آنکه او امروز می تواند حتی رئیس جمهور را محاکمه کند.

این فعال سیاسی درباره محمدباقر قالیباف نیز اظهار کرد: آقای قالیباف نزد مردم فردی با تجربه و جهادی محسوب می شود. او از آغاز مجلس یازدهم ریاست مجلس را برعهده دارد و در یک سال گذشته خوب کار کرده است، مخصوصا اقدام اخیر یعنی ارجاع موضوع عملکرد آقای روحانی به قوه قضائیه اقدام درستی بود. یعنی مجلس در جایگاهی است که می تواند بر عملکرد رئیس جمهور و وزرایش نظارت قوی انجام دهد.

وی یادآور شد: آقای قالیباف از یک سال پیش در جایگاه ریاست مجلس قرار دارد و یکی از سران سه قوه است، مردم انتظار دارند آقای قالیباف این مسئولیت را همچون مسئولیت های گذشته با موفقیت تکمیل کند؛ کما اینکه در یک سال گذشته کارنامه قابل دفاعی داشته است.

امیری فر گفت: باید به چهره های جدید راه داد، مردم به چهره جدید بیشتر اقبال می کنند چون معتقدند چهره های تجربه شده امتحان خودشان را پس داده اند. توصیه می کنم آقایان قالیباف و رئیسی در مسئولیت های خودشان ادامه دهند و چهره ای دیگر بیاید و مسئولیت ریاست جمهوری را به عهده بگیرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما