کد خبر: 616314
تاریخ انتشار :

احضار سفیر آمریکا در مسکو/ کرملین به واشنگتن هشدار داد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رسانه های روس روز چهارشنبه به نقل از یک مقام وزارت خارجه روسیه و بدون اشاره به نام وی، گزارش دادند که در جریان دیدار سالیوان با اوشاکوف، به سفیر آمریکا گفته شد که اگر طرف آمریکایی باوجود اظهارات اخیر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تلاش برای بهبود روابط با روسیه، تحریم های جدید وضع کند، مسکو بطور قاطعانه پاسخ می دهد.

روسای جمهوری روسیه و آمریکا روز سه شنبه در گفت و گویی تلفنی در خصوص روابط دوجانبه و برخی موضوعات مهم بین المللی مذاکره و تبادل نظر کردند.

بر اساس بیانیه دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، بایدن بر دعوت از رئیس جمهوری روسیه برای شرکت در اجلاس اقلیمی که روزهای ۲۲ و ۲۳ ماه آوریل (پنجشنبه و جمعه هفته آینده) به صورت مجازی برگزار می‌شود، تاکید کرد.

دو طرف بر آمادگی برای ادامه گفت و گو درخصوص موارد مهم تامین امنیت جهانی تاکید کردند که نه فقط به نفع روسیه و آمریکا بلکه کل جامعه جهانی است.

علاوه بر آن بایدن برای بهبود وضع روابط روسیه و آمریکا و برقراری همکاری‌های باثبات و قابل پیش بینی بین دو کشور در مسائل مهمی همچون تامین ثبات راهبردی جهان (مسائل موشکی و هسته‌ای نظامی راهبردی)، کنترل تسلیحات، برنامه هسته‌ای ایران (برجام)، اوضاع افغانستان و تغییرات جهانی اقلیمی ابراز علاقه مندی کرد.

در این رابطه رئیس جمهوری آمریکا، بررسی امکان دیدار دو طرف در آینده نزدیک را پیشنهاد کرد.

به گزارش ایرنا، آمریکا از سال ۲۰۱۴ تاکنون حدود یکصد بسته تحریم های اقتصادی و مالی در مورد روسیه وضع کرده است.

دولت بایدن در سه ماه اخیر چند بسته تحریمی جدید در مورد روسیه وضع کرده است که تحریم در پرونده الکسی ناوالنی فعال سیاسی مخالف دولت روسیه که به جرم کلاهبرداری مالی در زندان بسر می برد از آن جمله است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما