کد خبر: 616316
تاریخ انتشار :

دیپلمات روس: تحریم‌ها ابزار فشار غیر قانونی آمریکا هستند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«نیکولای کوداشف» سفیر روسیه در هند روز چهارشنبه در بحبوحه نگرانی از تحریم‌های احتمالی آمریکا علیه دهلی نو در مورد خرید سامانه‌های تسلیحاتی ساخت روسیه از جمله سامانه دفاع موشکی «اس-400» گفت روسیه و هند متعهد به رعایت جدول زمانی و سایر تعهدات در زمینه سامانه موشکی اس-400»هستند.

به گزارش وبگاه «وان ایندیا» «نیکولای کوداشف» سفیر روسیه در هند گفت که روسیه و هند تحریم‌های دوجانبه را به رسمیت نمی‌شناسند زیرا ابزار غیرقانونی فشار و ناعادلانه هستند.

در حالیکه «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده ماه گذشته در سفر خود به هند گفت که با وزیر دفاع هند در مورد احتمال تحریم‌های آمریکا علیه هند بر سر توافق اس-400 با روسیه بحثی نشد، زیرا این موشک‌ها ارسال نشده است. در عین حال آستین از همه متحدان و شرکای ایالات متحده خواست از خرید تجهیزات روسی که ممکن است شامل تحریم‌های ایالات متحده شوند، اجتناب شود.

کوداشف گفت: «هر دو طرف متعهد به برنامه زمانی و سایر تعهدات هستند. این قرارداد با موفقیت انجام می شود.»

وی همچنین گفت که نظم جهانی باید از رویکردهای یکجانبه، تحریم‌های غیرقانونی، معیارهای دوگانه و مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل عاری باشد.

در اکتبر 2018 هند با وجود هشدار دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا مبنی بر اینکه پیشبرد این قرارداد ممکن است تحریم‌های ایالات متحده را به همراه داشته باشد قرارداد پنج میلیارد دلاری برای خرید پنج آتشبار از سامانه های موشکی دفاع هوایی اس-400 با روسیه امضا کرد.

این سامانه به عنوان پیشرفته ترین سیستم دفاع موشکی زمین به هوا شناخته می شود. به دنبال تحریم های آمریکا علیه ترکیه ، این نگرانی وجود دارد که واشنگتن ممکن است اقدامات مجازاتی مشابهی را علیه هند اعمال کند. پیش بینی می شود ارسال موشک‌های اس-400 به هند توسط روسیه از اواخر سال جاری میلادی آغاز شود.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما