کد خبر: 616450
تاریخ انتشار :

واکنش تهران به اظهارات مداخله‌جویانه اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه سازمان‌های موسوم به اتحادیه عرب و یا شورای همکاری خلیج فارس و با یادآوری نقش مخرب معدودی از کشور‌ها تاکید کرد: این اظهارات ناشیانه و غیرمسئولانه در ادامه اظهارات ضدایرانی آن‌ها بیان می‌شود که هدف از طرح آن‌ها نه درخواست مشارکت بلکه به منظور تخریب روند گفتگو‌های فنی در وین است.
وی افزود: دبیران کل این نهاد‌ها بدانند که ایران عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی بوده و کلیه فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی تحت نظارت برنامه‌های پادمانی این سازمان قرار دارد و بدیهی است توسعه این برنامه منطبق با حقوق مشروع جمهوری اسلامی ایران و براساس منافع ملی و بمنظور تامین نیاز‌های صلح آمیز ادامه خواهد یافت.
سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه اظهار داشت: بهتر است این مجموعه‌ها با پرهیز از تجاهل نسبت به واقعیت‌های موجود، نگرانی خود را معطوف به طرف‌های ناقض این توافق و قطعنامه ۲۲۳۱ نمایند.
خطیب زاده به دبیران کل این مجموعه‌ها توصیه کرد به جای همنوایی با رژیم صهیونیستی در اتهام زنی مستمر به جمهوری اسلامی ایران، توجه خود را معطوف فعالیت‌های هسته‌ای نظامی و غیرقانونی رژیم صهیونیستی کرده و خطرات صد‌ها کلاهک هسته‌ای این رژیم و عضویت نداشتن در ان پی تی را بعنوان بزرگترین تهدید صلح و ثبات و امنیت در منطقه مد نظر خود قرار دهند.
منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما