کد خبر: 616647
تاریخ انتشار :

درخواست نخست وزیر عراق از مردم برای دریافت واکسن کرونا

باشگاه خبرنگاران/ مصطفی الکاظمی ضمن تقدیر از تلاش‌های کادر درمان عراق در مقابله با ویروس کرونا، از مردم خواست برای دریافت واکسن به سرعت اقدام کنند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از موازین نیوز، «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق در افطاری شب گذشته میزبان کادر درمان عراق بود و از تلاش‌های ارتش سفید از روز‌های اولیه شیوع ویروس کرونا تا کنون برای خدمت رسانی به مردم تقدیر و تشکر کرد.

او در این مراسم گفت: ارتش سفید بیش از یک سال تلاش بزرگی انجام داد که منجر به محافظت از تعداد زیادی از شهروندان در برابر این اپیدمی خطرناک شد. کادر پزشکی و بهداشتی نمونه‌ای بالاتر از تعهد به خدمت هستند و آن‌ها سطح عملکرد دولت را به مرحله محافظت از جامعه در شدیدترین روز‌های بحران سلامتی رساندند.

الکاظمی با بیان اینکه از تاکنون صد‌ها پزشک و کادر درمان شهید شده‌اند، افزود: همزمان با تلاش‌های شما واکسیناسیون ادامه دارد و من از همه مردم می‌خواهم که همانطور که وزارت بهداشت دستور داد سریعا برای دریافت واکسن اقدام کنند. به وزارت بهداشت ابلاغ شده است که مقادیر بیشتری از واکسن را تهیه کند و آگاهی بخشی در این خصوص انجام دهد تا شیوع این بیماری را محدود کنیم.

او تاکید کرد: دولت از هیچ تلاشی برای جلوگیری از شیوع بیماری همه گیر کووید-۱۹ فروگذار نکرده است و به منظور تأمین دارو‌ها و تمام شرایط لازم برای معالجه مبتلایان، بودجه بیشتری به وزارت بهداشت اختصاص داده است.

نخست وزیر عراق تصریح کرد: هیئت دولت چندین جلسه را به بررسی‌های نیازمندی‌های وزارت بهداشت و تقدیر و تکریم از پزشکان و کادر بهداشت و درمان و شهدای ارتش سفید اختصاص داد. از نقش والای ارتش سفید و خانواده‌های آنان از همان روز نخست شیوع بیماری در معالجه بیماران و انجام وظیفه در این اپدیمی خطرناک تقدیر می‌کنیم.

او افزود: چالش‌های ما در همه بخش‌های بزرگ و متعدد است و برای فائق آمدن بر آن‌ها پیش می‌رویم. ما به انجام تلاش فوق‌العاده‌ای از سوی کادر اجرایی خود نیاز داریم. کشور ما شایسته است و مردم ما شایسته این هستند که ما همه تلاش خود را برای خدمت به آن انجام دهیم.

نخست وزیر عراق در مراسم افطار با کادر درمان اعلام کرد که کشور‌های موفق دارای یک سیستم بهداشتی موفق و همچنین یک سیستم آموزشی موفق هستند و ما برای دستیابی به این مهم، نهایت تلاش و همکاری را با شما داریم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما