کد خبر: 617901
تاریخ انتشار :

لاریجانی نامزد کدام بخش اصلاحات است؟

انشعاب بزرگ در اصلاح طلبان

مثلث/ فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: من هنوز باور دارم که انشعابی مهم در جبهه اصلاحات به وجود می‌آید؛ به بیان دیگر به نظر من بحث آقای لاریجانی بهانه‌ای برای به وجود آمدن انشعابی بزرگ در میان اصلاح‌طلبان خواهد شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

 حزب کارگزاران سازندگی از روز نخست این انتخابات گوشه چشمی به آقای لاریجانی نشان می‌داد و در شورای مرکزی این حزب درباره آقای لاریجانی بحث شده بود و در مقابل دیگر احزاب و گروه‌های اصلاح‌طلب باور داشتند و البته دارند که باید فقط با یک نیروی سراسر اصلاح‌طلب وارد انتخابات شویم و دیگر نباید تجربه تلخ حمایت از آقای روحانی در سال‌های 92 و 96 را تکرار کنیم.

مهدی آیتی ادامه داد: «این در حالی است که کارگزاران باور دارد می‌توان در شرایطی خاص از لاریجانی حمایت کرد؛ هرچند تا همین لحظه شواهد و قرائن حکایت از آن دارد که بعد از آقای ظریف می‌خواهند از آقایان محسن هاشمی و جهانگیری حمایت کنند».

او درباره اینکه آیا اگر اصلاح‌طلبان نتوانند به نامزد شاخص اصلاح‌طلب برسند، بهتر است از انتخابات کناره‌گیری یا با نیروی ائتلافی وارد میدان شوند، بیان کرد: «من باور دارم که اصلاح‌طلبان نباید در این دوره نامزدی ارائه بدهند و باید کنار بنشینند و نقش نظاره‌گر داشته باشد و از طرفی بروند و به بازسازی سیاسی خود بپردازند تا هشت‌سال آینده با قدرت وارد انتخابات شوند. اکنون دوره اصلاح‌طلبان نیست».

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما