کد خبر: 619293
تاریخ انتشار :

نامزد انتخابات: عملکرد لاریجانی تعیین می‌کند اصولگراست یا اصلاح‌طلب

مهر/ داوطلب انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم گفت: عملکرد لاریجانی مشخص می‌کند اصولگرا است یا اصلاح طلب.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در نشست خبری گفت: مردم روایت رسانه ها را قبول می کنند، رسانه ها ادراک جامعه را می سازند و می توانند شور انتخابات را بیشتر کنند. مجلس محل رجوع مردم برای مطالباتشان است. نمایندگان مجلس در مدت حضور در این پست حتی به مسائل کوچک شهرستانی هم اشراف پیدا می کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ما نسلی هستیم که کودکی خود را در انقلاب و نوجوانی را در جنگ گذرانده ایم و از نیمه جوانی در فعالیت های سیاسی اجتماعی وارد شده ایم. نسل اولی ها به یُمن اقدامات جامعه پزشکی عمری طولانی پیدا کرده اند.

افرادی که می گویند رئیس جمهور اختیارات ندارد و کاندید می شوند، خائن به ملت هستند

نائب رئیس مجلس تصریح کرد: نظام تامین اجتماعی ما برای دهه قاجار است و نظام بانکی و سازمان برنامه و بودجه، کنکور، آموزش و پروزش هم همین وضعیت را دارند. با وجود اینکه انقلاب کرده ایم در روش اداره، انقلاب نکرده ایم.

قاضی زاده با تاکید بر اینکه با عوض شدن افراد این شرایط تغییر نمی کند و تفاوتی هم بین اصلاح طلب و اصولگرا وجود ندارد، خاطر نشان کرد: بیشتر از اینکه کاندیدا باشم نماد یک طرز تفکر و جریان فکری انقلاب در سازوکار اداره کشور هستم.سطح برنامه های من در حوزه دو دعوا در سیاست خارجی و داخلی نیست بلکه نوع حکمرانی باید تغییر کند.

وی توضیح داد: عدم اقتدار و عدم وجود یک مدل حکمرانی هوشمند که نگاه به آینده داشته باشد را نداشتیم و در مجموع عملکرد وزارت بهداشت را مطلوب نمی دانم. البته منظور من مدیریت است. ما چهار ماه زودتر می توانستیم به واکسن برسیم ولی بروکراسی طولانی باعث شد چهار ماه عقب بیفتیم و به ازای هر دوز واکسن چندین دلار هزینه می کنیم. امروز دست دنیا باید جلوی ما دراز می بود. می توانستیم با فروش واکسن ۲۰ میلیون دلار، درآمد کسب کنیم . کرونا واقعیت ۳ تا ۵ ساله آینده است و یک مدیریت قوی می خواهد.

قاضی زاده درباره برنامه اش برای مدیریت کرونا گفت: حفاظت اجتماعی برنامه اول ماست، با سرمایه گذاری در شرکت های تولید کننده واکسن ،۱۸۰ میلیون دوز واکسن در سال نیاز داریم که با کاهش عارضه باید سبک اداری کشور تغییر کند.

وی با بیان اینکه باید به جای شعارها به باورها توجه کرد،گفت: مردم در رای دادن به عملکرد گذشته توجه کنند و نه به شعارها. تمام کسانی که کاندید می شود رجل سیاسی و مذهبی هستند . کسی که می داند اختیار کافی ندارد نباید نامزد شود. کسانی که می گویند اختیار نداریم و دوباره کاندید می شوند چرا وارد می شوند؟ اینها خائنان به ملت هستند و نقش اپوزوسیون را دارند. هدف آنها این است که از درون مخالفت کنند.

من و آقای رئیسی در یک جبهه هستیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره کناره گیری به نفع آقای رئیسی گفت: خیلی جواب دادم، تکرار یک سوال چه ارزشی دارد؟ کسی که خودش را آماده نمی بینید پس چرا کاندید می شود؟ کسی که این آمادگی را ندارد وارد شود، کار حرام انجام داده است، کسی می‌تواند کاندید شود که بداند اصلح است و برای انجام آن کار مناسب ترین است این که عده ای اصرار دارند ترکیب بندی کنند، اشتباه است، در انتخابات جبهه بندی وجود دارد بله من و آقای رئیسی در یک جبهه هستیم.

عملکرد لاریجانی تعیین می کند اصولگراست یا اصلاح طلب

قاضی زاده هاشمی درباره لاریجانی گفت: بنده نباید در این خصوص توضیح دهم، عملکرد خودشان مشخص می‌کند اصولگرا هستند یا اصلاح طلب.

کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در امر ریاست جمهوری کسی نمی‌تواند بگوید من صلاحیت دارم. باید عموم مسائل کشور را بفهمد و لازم نیست در هر حوزه تخصص داشته باشد. کسی که می‌خواهد راهبر باشد باید شناخت درست از کشور داشته باشد، نگاه مشخص برای اصلاح آن مسائل داشته باشد، تیم و برنامه روشن داشته باشد و بتواند مجموعه ای از مدیران را بسیج کند، در سطح دولت ۵۵۵ فرد نیاز است و یک شبه هم این موضوع محقق نمی شود.

وی درباره بیانیه های نامزدهای مختلف، گفت: بنده بیانیه ها را نخواندم، ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی ایران با کشورهای دیگر متفاوت است، در کشور ما رئیس جمهور مقام دوم کشور است و رئیس هیات وزیران است، بنابراین قانون اساسی کاملا وظایف را روشن کرده است، یکی می‌خواهد نامزد شود بعد بگوید که قبول ندارم که سیاست گذاری با رهبری است، این می‌خواهد رئیس جمهور کجا شود؟ مستقیم بگوید من سیستم‌ را قبول ندارم نه اینکه مردم را ناامید کنند این خیانت به ملت است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره پیگیری مطالبات سهامداران بورس و راهکارهای عملی خود گفت: بنده در مقام نماینده مجلس که باید پیگیر احقاق حقوق مردم باشم، باید پیگیری می کردم و خود من هم هیچ نفعی نمی‌برم اما به عنوان نماینده مشهد تجربه تلخی در موسسه مالی اعتباری داشتیم، مسئله یک میلیون تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بود، اما در بورس با ۲۰ میلیون نفر طرف هستیم.

وی افزود: شکایتی تنظیم کردیم و در قوه قضاییه تشکیل پرونده دادیم و ۱۳۰ میلیارد تومان زیان پیش بینی کردیم، ۳ وکیل در کانون وکلا به صورت داوطلبانه و رایگان از حقوق زیان دیدگان دفاع می کنند و این فرآیند کمی طولانی است امیدواریم زودتر حکم صادر شود. ۹۰ درصد بازار دست دولت است و اگر کسی در راس دولت باشد که با مجلس و قوه قضاییه همراه باشد، ۳ روزه این موضوع پیگیری می شود و یک سال است که مجلس و قوه قضاییه به دنبال آن است اما دولت مانع اقدامات ما می شود.

قاضی زاده درپاسخ با این سوال که چرا از همان ابتدا که دولت دستور فروش سهام را به شرکت های دولتی داد کسی ورود نکرد؟ گفت: در توئیت هایی که زدم برخی از اسامی و شرکت های آن را منتشر کردم. مقام قضایی باید در این باره رسیدگی کند و این درحالیست که معاونت حقوقی بورس باید به این موضوع ورود می کرد. بورس سهل انگاری کرد و اگر اثبات شود باید با آنها برخورد شود.

از اینکه قانون بنویسم خسته شده ام/قوه مجریه مرد اجرا می خواهد

قاضی زاده هاشمی در مورد حضورش در مجلس گفت: ۱۳ سال نماینده مجلس هستم و در موارد زیادی نقش داشتم اما بیشتر آنها اجرا نشده است. از اینکه قانون بنویسم خسته شده ام و اینکه قوه مجریه اجرا نکند درست نیست. قوه مجریه مرد اجرا می خواهد تا نقشه ها را اجرایی کند.

وی ادامه داد: مدیری مدیر خوب است که کار انجام دهد.‌ نظام شایسته سالاری را کنار بگذارید و کار را انجام دهید، مردم فکر می کنند از باند قدرت استفاده کردید. برخی ها فکر می کنند عصای موسی در دست دارد و می توانند مشکلات را حل کنند که درست نیست. اولین کاری که پس از ریاست جمهوری انجام می دهم بورس است.

ساختار مذاکرات آمریکایی است

نماینده مجلس شورای اسلامی درباره برنامه هایش برای سیاست خارجی بیان کرد: ساختار مذاکرات آمریکایی است. نظام با مذاکره موافق است و مذاکره موفق هم داشته ایم. قطعنامه ۵۹۸ با یک چشم پوشی مذاکره موفق است. البته آمریکایی ها یاد گرفته اند که میدان بازی بسازند و ما را به آن بیاورند. مدل اجرایی مذاکره مشخص شده است و باید زمان آن را به سود خودمان تغییر دهیم. قرارداد برای زمانی است که به کسی اعتماد نداشته باشی و اینکه تعیین کننده رئیس جمهور آمریکا باشد به همین دلیل به تیم مذاکره کننده ای ایراد گرفتیم.

دو قطبی شدن در شان مسئولان نیست و نباید دعوای قدرت داشته باشیم

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه فضای انتخابات دو قطبی یا ۳ قطبی می شود، گفت: دو قطبی شدن در شان مسئولان نیست و نباید دعوای قدرت داشته باشیم چه کسی می‌خواهد بار مسئولیت ۸۰ میلیون نفر را برعهده بگیرد که با دروغ و کلک به قدرت برسد، مسئولان و کاندیداها باید از برنامه های خود بگویند، من منتقد نظام آموزشی هستم.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: باید نظام هدایت تحصیلی استعدادیابی داشته باشیم من میخواهم این نظام را ایجاد کنم، سربازی دیگر قدیمی شده است در دوره ای اقتصاد امنیت آور بود اما حالا کشوری که سرمایه اجتماعی داشته باشد امنیت دارد.

نباید در دام چند قطبی بیفتیم

وی گفت: باید از برنامه های خود بگویند نه اینکه یک مشت به این بزنند یک مشت به شخص دیگر، این در شان مسئولان نیست، ظاهر مردم باطن مسئولان است ما نباید در دام چند قطبی بیفتیم اما متاسفانه هرچیزی در کشور ما سیاسی می شود امیدوارم علیرغم اینکه روش خوبی در ثبت نام نداشتیم، مسیر اصلاح شود.

نایب رئیس مجلس افزود: بنده به کاندیداها نامه نوشتم و خواهش کردم دست از این‌ کارها برداریم هرکس توانایی های تیم خود و برنامه هایش را بگوید و به هم کمک کنیم اصلاح طلب و اصولگرا نداشته باشیم و همگی برای مردم خدمت کنیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی درباره اموال خود گفت: یک آپارتمان و ماشین دارم‌.‌ حقوق هم مشخص است و هزینه تبلیغاتی نکردم و قرار است دوستانم کلاه را در کوچه و محل ها بگردانند تا پول جمع شود.

قاضی زاده هاشمی درباره صحبت های روحانی درخصوص انتخابات گفت: اینکه آقای روحانی گفتند کاندیداها به یکدیگر فحش ندهند، دستشان درد نکند. حرف ایشان درست است، اما مردم حرفشان را باور نمی کنند چراکه در آخر دولتی این حرف را می زنند که با فحش دادن آغاز کردند، برگردید به سال ۹۶ حرف های ایشان در مناظره ها ببینید آیا شایسته رئیس جمهور کشور بود که به آن شکل صحبت کنند؟

وی درباره نظر خود درباره مصوبه جدید شورای نگهبان، گفت: تفسیر قانون اساسی با شورای نگهبان است و طبق اختیارات خود موظف شده بود که شرایط حداقلی را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کند و به وظیفه حداقلی خود عمل کرد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما