کد خبر: 619507
تاریخ انتشار :

جانسون خواستار راه‌حل پایدار درخصوص بحران غزه شد

نخست وزیر انگلیس با استقبال از برقراری آتش بس بین رژیم صهیونیستی و گروه های مقاومت فلسطینی خواستار راه‌حل پایدار در خصوص بحران غزه شد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، بوریس جانسون روز جمعه با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: من از خبر درباره آتش‌بس در اسرائیل و غزه استقبال می‌کنم. اینک رهبران منطقه باید برای یافتن یک راه حل پایدار در قبال مناقشه فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها که از تروریسم جلوگیری، چرخه خشونت‌ها را متوقف و یک صلح بادوام جاری کند، تلاش کنند.

پیشتر دومینیک راب وزیر امور خارجه انگلیس هم در بیانیه‌ای ضمن استقبال از برقراری آتش بس در منطقه، بر لزوم سرعت بخشیدن به راه حل تشکیل دو کشور فلسطین و اسرائیل تاکید کرد. این درحالیست که انگلیس، از زمان آغاز درگیری‌های اخیر از محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی خودداری کرده است.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از دوشنبه هفته گذشته (۲۰ اردیبهشت) حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را آغاز کردند که تاکنون بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شده اند.

اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیری‌ها در سرزمین‌های اشغالی و ادامه این درگیری‌ها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیست‌ها شده است.

مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیست‌ها و حملات به غزه، اقدام به موشک‌باران سرزمین‌های اشغالی کرده است.

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۱روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد. این آتش بس از ساعت ۲ بامداد روز جمعه، میان گروه های فلسطینی و رژیم صهیونیستی برقرار شد و ملت فلسطین پیروزی مقاومت را جشن گرفتند.

دبیر کل سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای از برقراری آتش‌بس استقبال و تصریح کرد: لازم است جامعه بین المللی در سطحی گسترده تر با سازمان ملل متحد برای تهیه بسته حمایتی قوی و منسجم به منظور بازسازی سریع و پایدار در جهت حمایت از مردم فلسطین و کمک به تقویت نهادهای آنها همکاری کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما