کد خبر: 619523
تاریخ انتشار :

نماینده روسیه در وین: مذاکرات احیای برجام، مذاکراتی منحصر به فرد است

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش، مذاکرات احیای توافق هسته ای را "مذاکراتی منحصر به فرد در عرصه بین المللی" خواند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در صفحه توییترش درباره وضعیت فعلی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای نوشت: مذاکرات وین درباره برجام، مذاکراتی منحصر به فرد است. هدف به روزرسانی یک توافق یا ایجاد توافقی جدید نیست. بلکه هدف احیای قسمت به قسمت توافقی تقریبا از بین رفته است. آیا عمل مشابهی در تاریخ بین المللی وجود داشته است؟  نمی توانم چنین چیزی را به یاد بیاورم. شما می توانید؟

به گزارش ایسنا، مذاکرات میان اعضای کمیسیون مشترک برجام درباره احیای توافق هسته ای در وین و با حضور آمریکا در مقر مذاکرات در هفته های اخیر برگزار شده است. 

آمریکا و ایران مذاکرات مستقیم یا غیرمستقیمی نداشته‌اند و نمایندگان دولت آمریکا با نمایندگان سایر اعضای برجام در این زمینه رایزنی می کنند. 

اقدامات لازم برای احیای توافق هسته ای از طریق بازگشت دوجانبه تهران-واشنگتن به آن در دو کارگروه مجزا بررسی می شود که شامل بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات برجامی اش و لغو تحریم های یک جانبه آمریکا علیه ایران می باشد. این تحریم ها پس از خروج دولت پیشین آمریکا از توافق هسته ای علیه ایران اعمال یا بازگردانی شدند. 

ایران خواستار لغو تمامی تحریم های اعمال شده علیه خود است و دولت آمریکا تاکنون بیان کرده آماده ی لغو تحریم های ناسازگار با برجام است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما