کد خبر: 621730
تاریخ انتشار :

واکنش رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران به اظهارات روز گذشته نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

ایسنا/ رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: روز گذشته در مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، مواردی مطرح شد که کمال بی انصافی و نادیده گرفتن زحمات و خدمات مدافعین سلامت در طول بیش از ۱۶ ماه گذشته بود.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

دکتر عباسعلی کریمی در مراسم بزرگداشت روز جهانی ایمنی غذا که با حضور وزیر بهداشت در تالار دارالفنون این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: این همه زحمت، تلاش، خستگی و اضطراب فراوان برای نیروهای نظام سلامت از بالاترین رده تا کوچک ترین واحدهای خدماتی در دورترین نقاط کشور در مبارزه با کرونا ستودنی است که شبانه روزی کار کردند. 

وی افزود: خیلی بی انصافی است که در مناظرات صحبت هایی شنیدیم و قضاوت هایی را می بینیم که دور از شان کسانی است که خودشان عنوان های پرطمطراق دانشگاهی را به دوش می کشند. به عنوان کسی که در نظام سلامت کار می کنم و از ابتدای مبارزه با این بیماری حضور داشته ام، به وزیر بهداشت، معاونین وزارت بهداشت و تمام سربازانی که در حوزه سلامت، خدمت کردند خداقوت و خسته نباشید می گویم و این کار را دوستان باید در اولین مناظره می کردند. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: خیلی جالب است که در مورد مهمترین مساله کشور که امروز بیش از ۸۰ هزار نفر از شهروندان ایرانی در پی آن، جان خودشان را از دست داده اند، کوچک ترین حرفی در مناظره اول نبود و در مناظره دوم علیرغم اینکه تشکر نکردند اما می توانستند به خانواده هایی که داغدار عزیزان شان هستند و خانواده های شهدای مدافع سلامت، تسلیت بگویند. 

بر اساس گزارش وبدا، دکتر کریمی تاکید کرد: در دانشگاه علوم پزشکی تهران در همه رده ها، شهدای مدافع سلامت تقدیم کشور کردیم و مقداری خسته می شویم که در آن سطح، اینقدر بی توجهی، بی دقتی و بی سلیقگی را می بینیم. بنده به عنوان یک شهروند از وزیر بهداشت و تمام نیروهای نظام سلامت، تشکر و عذرخواهی می کنم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما