کد خبر: 621816
تاریخ انتشار :

رئیسی: اقتصاد مرزنشینان سیستان و بلوچستان باید تضمین شود

ایرنا/ نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتصاد و بهبود وضعیت اقتصادی مرزنشینان سیستان و بلوچستان باید تضمین شود و این کار با ساماندهی وضعیت سوخت‌بری در این استان امکانپذیر است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سید ابراهیم رییسی در گفت‌وگوی انتخاباتی با مردم سیستان و بلوچستان که ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه امروز /پنجشنبه/ از شبکه سیمای استانی هامون پخش شد اظهارداشت: ۲ موضوع  برای من به عنوان یک طلبه در سیستان و بلوچستان همواره رنج آور بوده است.

وی ادامه داد: مساله اول موضوع مرزنشینان و کیفیت وضعیت زندگی آنان است که با سوخت بردن به آن طرف مرز گاهی دچار آسیب‌هایی می‌شوند که به هیچ عنوان قابل قبول نیست مثل قضیه کوله بری در استانهای غربی کشور.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مرزنشینان باید اقتصادشان تامین و تضمین شود مردم عزیز ما نباید احساس کنند که وضع زندگی آنان روز به روز دارد بدتر می شود و این کار با ساماندهی وضعیت سوخت بری در این استان امکانپذیر است.

وی بیان کرد: ساماندهی وضعیت سوخت بری در سیستان و بلوچستان از مسائلی است که به سهولت قابل حل شدن است . خدا می‌داند اگر این کار با سختی مواجه و ساز و کاری بود که هم بشود مرزنشین را تامین کرد و صادرات سوخت به افغانستان فراهم شود و این کاملا امکان پذیر است و این حوادثی که ما اخیر در سیستان و بلوچستان برای همه غیر قابل تحمل است.

آیت الله رییسی اظهارداشت: چرا یک جوان بلوچ و سیستانی برای تامین امکانات زندگی خودش دچار مشکل شود. ساماندهی وضعیت مرز در سیستان و بلوچستان از ضرورت هاست که باید اتفاق بیفتد  هم مرزنشین ما نسبت به رندگی خودش احساس امنیت بکند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما