کد خبر: 622005
تاریخ انتشار :

ناگفته‌های مهم کاظمی از علت استعفای میرسلیم تا تایید صلاحیت دقیقه 90 طلایی

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور با تاکید بر این که «دخالت‌های وزارت کشور در کار این هیات منجر به استعفای مصطفی میرسلیم شده است»، گفت: رئیس مجلس در روند کار هیات دخالتی نکرد اما وزارت کشور بعضا اسامی ردصلاحیت شده را بارگذاری نکرده و از اعلام ردصلاحیت آنها اجتناب می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

استعفای شب گذشته مصطفی میرسلیم، عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و تاکید وی بر این مساله که «به دلیل اعمال نفوذهای متعدد» از این هیات استعفا داده است این سوال را ایجاد کرد که مخاطب وی درباره این اعمال نفوذها چه کسانی هستند؟ هم‌زمانی این استعفا با خبر رد و تایید صلاحیت مرتضی طلایی اما حدس و گمان‌هایی را در این زمینه تقویت کرد.

حمیدرضا کاظمی، رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کشور در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این‌باره گفت: سرکشی از قانون و عدم اجرای تصمیمات هیات مرکزی علت استعفا آقای میرسلیم بوده است؛ چرا که ماده ۶۴ قانون انتخابات می‌گوید در حوزه اجرای انتخابات، وزارت کشور و در حوزه نظارت، هیات مرکزی نظارت فصل‌الخطاب بوده و تصمیمات آن لازم‌الجرا است که متاسفانه وزارت کشور تمکین نمی‌کند.

کاظمی در پاسخ به این سوال که آیا آقای میرسلیم در اعتراض به اعلام تایید صلاحیت «مرتضی طلایی» از این هیات استعفا داده است، گفت: آقای میرسلیم در بررسی هیات مرکزی ردصلاحیت شده بود و آقای میرسلیم از این مساله نگران بود و می‌گفت وقتی ما ایشان را ردصلاحیت کردیم چطور در سامانه وزارت کشور این رای تغییر کرده است.

وی خاطرنشان کرد: آقای طلایی در هیات مرکزی ردصلاحیت شده بودند و مساله ردصلاحیت ایشان به وزارت کشور اعلام شد، اما گویا وزارت کشور ردصلاحیت آقای طلایی را تایید صلاحیت به فرمانداری تهران اعلام کردند و آقای میرسلیم از این مساله به شدت ناراحت و نگران بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما