کد خبر: 622196
تاریخ انتشار :

پاسخ ستاد مردمی حامی رییسی به ستاد کرونا

ایرنا/ در پی انتشار دو اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی کرونا درباره رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی در تجمع حامیان آیت‌الله رییسی در اهواز، ستاد انتخاباتی مردمی حامی وی در اهواز به این بیانیه‌ها واکنش نشان داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در اطلاعیه ستاد مردمی حامی سید ابراهیم رییسی آمده است: متاسفانه نگاه سیاسی و سراسیمه بعد از تجمع بزرگ خوزستان باعث شده مسئولان متولی موضوع در عرض سه روز بیانیه‌های متناقضی صادر کنند و طی یک ساعت شب گذشته هم با انشاء دو بیانیه عجیب، رکورد گذشته را در این خصوص شکستند که ای کاش به جای صدور بیانیه پشت درهای بسته در تهران، از نزدیک واقعیات میدانی خوزستان را مشاهده می‌کردند.
ستاد مردمی حامی ابراهیم رییسی اضافه کرد: آنطور که در تصاویر مستند میدانی روشن است، به جز موارد اندکی که ناشی از شور و شوق اجتناب‌ناپذیر مردم از دیدن مقامی مسوول میان خودشان بعد از هشت سال بود، پروتکل‌های ابلاغی ستاد ملی کرونا بطور کامل اجرایی شد و ظرف روزهای گذشته سه مستند میدانی برای روشن شدن این موضوع از سوی ستاد آیت‌الله رییسی منتشر شده است. حتی فراتر از وظایف ابلاغی در پروتکل، جهت تامین سلامتی مردم تمهیدات بیشتری در تجمع مردمی اهواز در نظر گرفته شد که این موضوع به تایید دانشگاه علوم پزشکی اهواز نیز رسیده است.
بر اساس اطلاعیه ستادهای حامی آیت‌الله رییسی، بیانیه‌نویسان ستاد ملی کرونا در تهران آنقدر سراسیمه دستور مقامات سیاسی‌شان را برای تولید بیانیه‌های زنجیره‌ای در این خصوص اجرایی کردند که اوقات شرعی و زمان طلوع و غروب آفتاب در تهران و خوزستان را اشتباه گرفتند.
این بیانیه اضافه کرد: در خوزستان داغ، این روزها حتی بعد از غروب آفتاب دمای هوا زیر ۴۵ درجه نیست و اینکه مسوولین ستاد ملی کرونا در تهران در خنکای دلچسب تهویه‌های مطبوع دستور دهند ساعت ۱۹ که هنوز آفتاب اهواز در آسمان است، تجمع مردمی در فضای غیرمسقف در دمای ۵۰ درجه برگزار شود، جای تامل دارد.
ستاد مردمی حامی سید ابراهیم رییسی آمده است: به دلیل موقعیت خاص جوی خوزستان مسوولین محلی و استانی موافقت کردند که مراسم بعد از غروب آفتاب و کاهش دما برگزار شود؛ موضوعی که به دلیل عدم درک مناسب از موقعیت منطقه در اطلاعیه دبیرخانه ستاد ملی، به شکلی تحریف شده منتشر شده است.
این اطلاعیه تاکید کرد: برای مردم خونگرم خوزستان زندگی شبانه عادی است و این واقعیتی است که متاسفانه نویسندگان عجول بیانیه‌ها در تهران، از درک آن عاجز بوده‌اند.
ستادهای انتخاباتی حامی آیت الله رییسی با اشاره به عزیمت مردم از نقاط مختلف خوزستان به اهواز برای شرکت در مراسم تاکید کرد: از آنجا که مردم منطقه در ۸ سال گذشته هیچ مسوول عالیرتبه دولتی را در جمع خود ندیده‌اند، بسیار طبیعی است که با شنیدن خبر حضور سید ابراهیم رییسی، مشتاقانه از جای جای استان در مراسم شرکت کنند که این موضوع هم با کمال تاسف در بیانیه دبیرخانه ستاد کرونا تحریف شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما