کد خبر: 622941
تاریخ انتشار :

خبرنگاران «نامه‌نیوز» گزارش می‌دهند

نتایج زنده انتخابات ریاست جمهوری

در بسته خبری پیش رو نتایج زنده انتخابات را مشاهده کنید.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز:  باتوجه به پایان رأی گیری و بسته‌شدن حوزه‌های انتخابیه، شمارش آراء آغاز شده است و در این بسته خبری می‌توانید نتایج را به صورت زنده مشاهده کنید.

رئیسی رییس جمهور ایران شد 

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور  یکشنبه (۲۹ خرداد ۱۴۰۰) در نشستی خبری به ارائه گزارش نهایی انتخابات پرداخت و گفت: بر اساس تجمیع نتایج صندوق‌های رای انتخابات ریاست جمهوری از مجموع واجدین شرایط ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و ۴ رای اخذ شده با مشارکت ۴۸.۸ درصد در انتخابات شرکت کردند که آقایان سید ابراهیم رئیسی‌  ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای، محسن رضایی ۳ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رای، عبدالناصر همتی۲ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۰۱ رای و سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ۹۹۹هزار و ۷۱۸ رای کسب کرده‌اند؛ ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۷۰ رای باطله نیز اخذ شده است. بر این اساس سید ابراهیم رئیسی به‌عنوان منتخب این دوره از انتخابات و امانت‌دار دستگاه اجرایی برگزیده شد.

 

اخبار مراحل گذشته اعلام نتایج که از صبح امروز منتشر شد، به شرح زیر است:

اختلاف زیاد آرای ابراهیم رئیسی با سایر نامزدها

به گزارش ایسنا، ساعت۲ بامداد امروز ۲۹ خرداد  انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به پایان رسید و در شعب اخذ رای بسته و از افراد داخل شعب رای گیری شد  و پس از آن صندوق این شعب برای شمارش باز شد.

البته از ساعت۲۴ در شعبی که مراجعه کننده نداشتند بسته شد و شمارش آرا آغاز گردید.

تا ساعت ۸ صبح امروز ستاد انتخابات کشور هیچ‌گونه آماری از نتایج انتخابات منتشر نکرده است.شب گذشته اسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور اعلام کرده بود تا ظهر امروز نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعلام می شود اما او بعد از آنکه انتخابات تا ساعت۲ بامداد تمدید شد، گفت که ممکن است اعلام نتایج نیز به تاخیر بیفتد.

با این حال آمار غیررسمی حکایت از اختلاف زیاد آرای  ابراهیم رئیسی با سایر نامزدهای انتخابات دارد.

فرید مدرسی: رئیسی رئیس‌جمهور منتخب شد

b760f49b-73a6-48cd-9773-4d36c3036a5b

 

27 میلیون رأی شمارش شده، سیدابراهیم رئیسی 17میلیون رأی

 

99a808c1-68e4-4c68-8605-9d434dfba14b

 

نتایج اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری

رئیس ستاد انتخابات کشور اعلام کرد:

سید ابراهیم رئیسی ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار رای

محسن رضایی ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار رای

عبدالناصر همتی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار رای

قاضی‌زاده هاشمی ۱میلیون رای

مشارکت: ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار رای

جمال عرف، سخنگوی ستاد انتخابات وزارت کشور، درباره میزان آرای باطله نیز گفت که این آمار بعد از مشخص شدن آمار تجمیعی توسط وزیر کشور اعلام خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما