کد خبر: 622948
تاریخ انتشار :

رحیمی: رئیس جمهور منتخب از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور استفاده کند

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس بر ضرورت استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج از کشور توسط رئیس جمهور منتخب تاکید کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، بهزاد رحیمی اظهار کرد: انتظار این است با پایان یافتن انتخابات ریاست جمهوری فارغ از نتیجه این انتخابات رقابتهای سیاسی نیز به پایان برسد و نامزدها برنامه های خود را به رئیس جمهور منتخب ارائه کنند. رئیس جمهور منتخب باید این روحیه را داشته باشد و البته این موضوع نیازمند همراهی سایر نامزدها بعد از انتخابات است.  امیدواریم این فضا حداقل بین ۵ کاندیدای همفکر و نزدیک خلق شود.

وی با بیان این که اولویت دولت آینده معیشت و اقتصاد است گفت: مردم باید نتیجه اقدامات اقتصادی دولت منتخب را در سفره خود حس کنند. هم باید اقدامات حمایتی انجام شود و هم هماهنگی های لازم صورت گیرد که شاهد کمبود کالا در بازار نباشیم. لازم است در همین راستا مجموعه وزارت صمت و گمرکات پای کار بیایند تا تولیدی ها و کارخانجات افزایش تولید داشته باشند این هم باعث رونق اشتغال می شود و هم نتیجه آن در سفره مردم مشهود خواهد بود.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس ادامه داد: تمامی جریانات سیاسی که کلیت نظام را قبول داشته باشند باید پای کار باشند و به رئیس جمهور منتخب کمک کنند چرا که در هر صورت اهداف آنها با یکدیگر مشترک است.

رحیمی اضافه کرد: همیشه شعارهایی در مورد بازگشت ایرانیان خارج از کشور و فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری آنها مطرح شده اما همیشه در حد شعار مانده است؛ این در حالی است که ما افزایش فرار سرمایه و افزایش تعداد ایرانیان خارج از کشور را شاهد بوده ایم لذا باید اقدامات کمکی انجام شود تا سرمایه گذاری ایرانیان خارج از کشور از حاشیه گذاری امن برخوردار شود و قوانین دست و پا گیر نیز برداشته شود و آنها جذب شوند تا این که ترد شوند. تا الان اقدام عملی در این زمینه انجام نشده اما یکی از انتظارات جذب آنها و استفاده از ظرفیت آنها در داخل کشور است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما