کد خبر: 623882
تاریخ انتشار :

حمله هوایی آمریکا به سوریه و عراق ! + جزئیات

منابع عراقی اعلام کردند در پی حمله هواپیمای جنگی آمریکا به منطقه‌ بوکمال در شرق دیرالزور واقع در مرز سوریه و عراق، ۴ تن از نیروهای حشد شعبی به شهادت رسیدند. خبرگزاری سانا نیز از شهادت یک کودک در این حملات خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای هوایی این کشور به دستور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا مواضع حشد شعبی را در دو نقطه یکی در خاک سوریه و دیگری در خاک عراق بمباران کرده است.

این وزارتخانه مدعی شد که این حملات در پاسخ به حملات اخیر به پرسنل و تأسیسات آمریکایی در عراق انجام شده است.

پنتاگون همچنین مدعی شد که انبارهای سلاح نیروهای مقاومت عراق را بمباران کرده است.

یک منبع عراقی نیز گفت که "بمباران صورت گرفته در مرزهای عراق و سوریه ، تیپ ۴۶ حشد شعبی را هدف قرار داد."

همزمان پایگاه خبری شفق نیوز اعلام کرد در بمباران پایگاه‌های وابسته به گردان‌های سیدالشهدا، از شاخه‌های حشد شعبی ۴ تن شهید و شماری زخمی شدند.

این پایگاه اعلام کرد حمله در نوار مرزی بین القائم عراق و بو کمال در سوریه صورت گرفته است.

خبرگزاری سانا سوریه نیز اعلام کرد در حملات یک جنگنده ناشناس به منطقه البوکمال در حومه دیرالزور یک کودک شهید و ۳ تن زخمی شدند. همچنین خسارت‌هایی به منازل مسکونی منطقه مورد هدف وارد شد.

سانا به نقل از یک منابع محلی گزارش داد یک فروند جنگنده‌ که گمان می‌رود متعلق به آمریکا باشد حوالی ساعت یک بامداد به وقت محلی منازل مسکونی در نزدیکی مرزهای مشترک عراق و سوریه را بمباران کرد.

یک منبع ویژه نیز به "اسپوتنیک" گفت که حملات هوایی از سوی منبعی ناشناخته انبارهای مشتقات نفتی را در منطقه البوکمال در مرز سوریه و عراق هدف قرار داد.

وی با بیان این که محل مورد هدف حاوی مقادیر زیادی مشتقات نفتی بوده، نظامی بودن آن را انکار کرد.

منبع: ایسنا

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما