کد خبر: 624086
تاریخ انتشار :

ادعای عجیب آمریکا: ایران به ما حمله کرد! + جزئیات

فرضیه آمریکا این است که شلیک این راکت‌ها از سوی «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران» انجام شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مدعی شد: پنتاگون هنوز مشغول بررسی حمله راکتی شامگاه دوشنبه به نیروهای آمریکایی در دیرالزور سوریه است.

فرضیه آمریکا این است که شلیک این راکت‌ها از سوی «شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران» انجام شده است.

دولت آمریکا روز  سه شنبه شورای امنیت سازمان ملل را در جریان گذاشت که آنچه نیروهای شبه نظامی تحت حمایت ایران در سوریه و عراق خوانده است را تحت حملات هوایی قرار داده است  تا از این که این شبه نظامیان و تهران حملات بیشتری علیه کارکنان نظامی یا اماکن آمریکایی انجام دهند، جلوگیری شود. 
طبق بند ۵۱ منشور سازمان ملل، ۱۵ عضو شورای امنیت سازمان ملل باید فورا در جریان هر گونه اقدامی که کشورها به عنوان دفاع از خود در برابر حملات مسلحانه انجام می دهند، قرار بگیرند. 
لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت که این حملات هوایی به دلیل یک سری حملات  پهپادی و موشکی علیه کارکنان نظامی و اماکن آمریکایی در عراق، اماکن مورد استفاده این شبه نظامیان را مورد هدف قرار داده است. 
توماس در نامه ای که به رویت رویترز رسیده است، نوشت: این پاسخ نظامی پس از آن که ثابت شد گزینه غیر نظامی برای پرداختن به این تهدید کافی نبوده است، انجام شد و هدف تنش زدایی از وضعیت  و جلوگیری از حملات بیشتر را در بر داشته است. 
جو بایدن رئیس جمهور آمریکا نیز روز سه شنبه نامه ای مشابه به کنگره این کشور نوشته و گفت: آمریکا آماده است اقدامات بیشتر ضروری و درخور را در مقابل تهدیدات یا حملات بیشتر انجام دهد. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما