کد خبر: 624134
تاریخ انتشار :

امکان مطالعه پرونده حادثه «هواپیمای اوکراینی» فراهم شد

فارس/ رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کشور گفت: امکان مطالعه پرونده سانحه هواپیمای اوکراینی برای وکلای پرونده فراهم شده است.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

حجت الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامی رییس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح کردستان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روند رسیدگی به پرونده ۱۰ متهم سانحه هواپیمای اوکراینی در جریان است و به زودی جلسات رسیدگی در دادگاه آغاز می‌شود. امکان مطالعه پرونده سانحه هواپیمای اوکراینی برای وکلای پرونده فراهم شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: نیرو‌های مسلح برای جامعه تولید امنیت می‌کنند و باید از مصونیت خاصی برخوردار باشند بنابراین در قانون اساسی یک مرجع اختصاصی به جرایم معدود نیرو‌های مسلح رسیدگی می‌کند.

حجت‌الاسلام بهرامی اضافه کرد: اقدامات سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در راستایی است که اولا نیرو‌های مسلح را از جرم دور کند و دوما شرایط بازاجتماعی شدن را فراهم کند تا بتوانند مجددا در بدنه نیرو‌های نظامی و انتظامی خدمت کنند.

وی گفت: هدف این است کسی به خود اجازه تخلف ندهد و اقتدار نیرو‌های مسلح حفظ شود و اگر کسی جرمی مرتکب شد به جرم او رسیدگی شده و او را به کار خود بازگرداند.

رییس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح تاکید کرد: مهمتر از همه این وظایف سازمان، پیشگیری و جلوگیری از ارتکاب جرم اهمیت بالاتری دارد که سازمان در این حوزه پیشقدم بوده است.

وی یادآور شد: طی ۲۰ سال چهار برنامه پنج ساله را اجرا کردیم که شورای عالی پیشگیری از وقوع جرم در ستاد کل نیرو‌های مسلح هم تشکیل شد و بخش‌های مختلف نظامی و انتظامی هم اقدامات گسترده‌ای در راستای پیشگیری انجام داده‌اند.

حجت‌الاسلام بهرامی اظهار داشت: در سال گذشته با وجود همه مشکلات و تنگنا‌های موجود اقتصادی، در میان نیرو‌های مسلح ۱۰ درصد کاهش جرم داشتیم.

رییس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در رابطه با طرح بازگشت به سنگر هم گفت: به سربازان فراری اطمینان می‌دهیم که در صورت بازگشت، از تعلیق کیفر و تعلیق مجازات استفاده می‌کنیم و این سربازان بلافاصله معرفی به خدمت می‌شوند.

وی با بیان اینکه عدم بازگشت سربازان فراری به خدمت بر زندگی خانواده آن‌ها و خودشان و آینده آن‌ها تاثیر منفی گذاشته است ادامه داد: در صورت بازگشت آن‌ها به خدمت سربازی در پایان خدمت پرونده آن‌ها با تخفیفات مناسبی که خودشان هم رضایت داشته باشند رسیدگی می‌شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما