کد خبر: 624475
تاریخ انتشار :

الکاظمی: عراق را از سقوط در جهنم دور کردیم/ سال‌ها میدان برخورد و درگیری بودیم

نخست‌وزیر عراق تاکید کرد، دولتش عراق را از جهنمی که در نتیجه وقایع پاییز سال ۲۰۱۹ در حال سقوط در آن بود، دور کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سومریه نیوز گزارش داد، براساس بیانیه دفتر نخست‌وزیری عراق، مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در جریان سفرش به رم در گفت‌وگو با روزنامه ایتالیایی"لا رپوبلیکا" گفت: ما عراق را از جهنمی که در حال حرکت به سمت آن بود، دور کردیم و این جهنم در نتیجه حوادث پاییز ۲۰۱۹ ایجاد شد. اما چالش‌هایی که مقابل ماست همچنان قوی هستند.

او اضافه کرد: داعش همچنان خطر است و تلاش می‌کند صفوفش را منسجم کند. اما تروریست‌ها دیگر قادر به دستیابی به مناطق جغرافیایی نخواهند بود و ما به آنها ضربات مهمی وارد کردیم و بسیاری از سرکردگان آنها را کشتیم.

الکاظمی اشاره کرد: همکاری اطلاعاتی ما با هم‌پیمانان‌مان بسیار کارآمد است و ما از ایتالیا خواستیم در صف اول آموزش نیروهای ما بماند.

او تصریح کرد: عراق آماده تقویت همکاری نظامی با ایتالیا در زمینه آموزش و توسعه تلاش‌ها در مقابله با فساد، پولشویی، جرائم سازمان یافته و مافیایی است.

نخست‌وزیر عراق توضیح داد: از آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها خواستیم تسویه حساب‌هایشان را بیرون عراق ببرند. ما سال‌ها میدان برخورد و درگیری بودیم و باید راه مذاکره سیاسی را برای حل اختلافات انتخاب کنیم و همه باید از ثمره آرامش بهره ببرند.

الکاظمی تاکید کرد: با دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در تماس هستیم و به نظرم قادر خواهیم بود به سمت مرحله گفت‌وگوی منطقه‌ای حرکت کنیم. تمایل داریم عراق جزو کشورهایی باشد که بحران‌ها را با موفقیت مدیریت می‌کنند نه آن کشورهایی که مسبب بحران‌ها هستند و از آنها متاثر می‌شوند.

الکاظمی در پایان گفت: توافق بین ایران و آمریکا بسیار مهم و تعیین‌کننده بوده و به نظرم قابل تحقق است. موفقیت در مذاکرات وین تاثیر مثبتی بر منطقه خواهد داشت و همچنین به نفع ثبات عراق خواهد بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما