کد خبر: 627789
تاریخ انتشار :

انواع روش های مهاجرت به آلمان

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آیا شما هم از آن دسته از افراد هستید که فکر مهاجرت را در سر دارند؟ باید بگویم آلمان از آن دسته کشورهای اروپایی است که بسیاری از ایرانیان مشتاق مهاجرت به این کشور هستند. کشور آلمان از نظر جغرایایی، تحصیلات، فرهنگ مردمان و آب و هوا در موقعیت خوبی است. ما در این مقاله انواع روش‌های مهاجرت به آلمان را برای شما شرح می‌دهیم و به این سوال که آیا مهاجرت به آلمان خوب است؟ پاسخ می‌دهیم.

شرایط کشور آلمان برای جذب مهاجر

پایتخت کشور آلمان، برلین است. جمعیت این کشور ۸۳/۷ میلیون نفر است. مساحت کشور آلمان حدود ۳۵۷٬۳۸۶ کیلومتر مربع می‌باشد. این کشور چهارمین کشور صنعتی دنیا است. اکثر کارخانه‌های بزرگ و قدرتمند در کشور آلمان قرار دارند و این دلیلی است که آلمان نیروی کار کمی دارد، در نتیجه اقدام به جذب مهاجر در سال‌های اخیر کرده است. همچنین زبان رسمی این کشور آلمانی است اما در بعضی از محله‌ها فرانسویی هم صحبت می‌کنند. با توجه به اینکه این روزها تعداد افرادی که به دنبال مهاجرت هستند رو به افزایش است و قوانین مهاجرت دستخوش تغییرات است برای دریافت مشاوره با موسسه میرداماد تماس حاصل فرمایید.

انواع روش‌های مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان شامل روش‌هایی همچون مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و غیره است که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

برای تحصیل در آلمان شما باید از سمت دانشگاه مبدا پذیرفته شود. در صورت عدم پذیرش شما، می‌توانید در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنید. دروس در دانشگاه‌های آلمانی به زبان انگلیسی و آلمانی تدریس می‌شود. اگر شما بخواهید به زبان آلمانی تحصیلی کنید باید نمره‌ی آزمون قبولی زبان را کسب کنید که معمولا باید بالای B1 باشد. شما بعد از تحصیل در آلمان باید به مدت یک سال و نیم، شغلی مناسب پیدا کنید تا بتوانید اقامت آلمان را بدست آوردید. مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل بهترین راه دریافت ویزا است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی در آلمان

  • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی با امضا و اثر انگشت
  • عکس پرسنلی 4*3
  • پاسپورت معتبر، کپی شناسنامه
  • بیوگرافی کامل
  • ترجمه آلمانی مدرک زبان انگلیسی و آلمانی در صورت نیاز

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق کار

کشور آلمان جزء اتحادیه‌ اروپا است و برای ارائه ویزا کار به مهاجران طبق قوانین این اتحادیه رفتار می‌کند. به جهت این منظور شما باید در کشور آلمان کارفرمای معتبر داشته باشید. البته کارفرما نیز باید اول آگهی استخدامی خود را اعلام کند. اگر فرد مناسبی در آلمان نبود می‌تواند نیروی کار از خارج از کشور بپذیرد. به نظر می‌آید مهاجرت از این طریق سریع ترین راه مهاجرت به آلمان است.

یکی دیگر از مزایای اخذ ویزای کار در آلمان این است که به شما اجازه می‌دهند به مدت شش ماه در آلمان بماند و در جستجوی کار باشید و شغلی مناسب پیدا کنید.

شرایط دریافت ویزای کار در آلمان:

  • دعوت نامه از کشور کارفرما
  • شرکت در آزمون آیلتس و دریافت حداقل نمره‌ی 5
  • دو سال سابقه‌ کار در رشته‌ مورد نظر و بیمه
  • داشتن مدرک تحصیلی (حداقل لیسانس)

مهاجرت کردن به آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

قطعا سرمایه‌گذاری در هر کشور متفاوت است و آلمان نیز در این خصوص قوانین خاص خودش را دارد. فعالیت تخصصی فردی، تاسیس شرکت شخصی، تاسیس شرکت با محدودیت‌ها، تاسیس شعبه، دفتر نمایندگی و... روش‌های ثبت شرکت برای دریافت ویزا به آلمان است. البته شما برای ثبت شرکت باید مدارک معتبر خودتان را ارائه دهید. نکته‌ جالب این است که شما برای ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در آلمان نیاز به مدرک زبان ندارید. راحت ترین راه مهاجرت به آلمان از طریق فعالیت تخصصی و فردی مثل رستوران است و شما برای ثبت شرکت در آلمان به مبلغ حدود  25000 یورو نیاز دارید.

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

اگر به دنبال یک راه سریع برای مهاجرت به آلمان هستید، مهاجرت از طریق ازدواج با یکی از افرادی که اقامت آلمان دارد، بهترین راه است. به دلیل سوءاستفاده‌هایی که اخیرا شده است، کشور آلمان قوانین سختگیرانه‌ای را وضع کرده است. بهتر است افرادی که واقعا قصد ازدواج دارند از این راه اقدام کنند. فرد آلمانی باید از نظر مالی در سطح قابل قبولی باشد تا بتواند مخارج زندگی خود و همسرش را تامین کند. از دیگر قوانین این است که شخص آلمانی باید ثابت کند که سابقه قانون شکنی در آلمان را ندارد.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

اگر قصد مهاجرت به آلمان را دارید بهتر است این گزینه‌ آخر شما باشید. اول از همه بگویم که اگر شما به کشور های دیگر پناهنده شوید، دیگر اجازه‌ ورود به ایران را ندارید. ذکر این نکته الزامی است که اخیرا بسیاری از پرونده‌ها پناهندگان از سمت کشور آلمان رد می‌شود.

نتیجه گیری

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و کار بهترین گزینه‌ها هستند. تحصیل پزشکی در آلمان از رشته‌های پر طرفدار بین مهاجران می‌باشد. از طرفی هم مهاجرت از طریق پناهندگی یکی از بدترین راه‌های موجود برای دریافت ویزای آلمان است. برای در کدام از روش‌ها مدارک خاصی مورد نیاز است که شما باید آنها را به آلمانی ترجمه کنید و برای دولت آلمان ارسال کنید. موسسه‌ی میرداماد در زمینه مهاجرت به آلمان متخصص است. پس برای دریافت مشاوره‌های بیشتر با این موسسه در تماس باشید.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما